Bir Fanı bir yönde ve ters yönde çalıştırmak

selam bir örnek daha ben harektli bir sistemi belirli kordinatlarda kullamak istiyorum diyosanız bir örnek daha yaptım buyrun 6 farklı pozisyona gel git çık gibi işlem otomatik [video=youtube;LnqZ8PcyMIE]http://www.youtube.com/watch?v=LnqZ8PcyMIE[/video]

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fanı bir yönde ve ters yönde çalıştırmak istiyorum ama bu işlerden anlamıyorum . Yardım ederseniz çok mutlu olucammm ...

Fanların birçoğunda tek yönde çalışma var. Çalıştıracağın şey nasıl bir fan? Bilgisayar fanı mı? Havalandırma fanı mı? Özelliklerini de yazarsan daha kolay yardımcı olunacaktır.

buton koyma çift kontaklı 6 pinli anahtar al veya kablolu oyuncak kumandası al, pilleri koy motoru koy (ister arabadaki dc motoru kullan arabayı ayır) bu kadar basit!

tek butunla kulanman için role kulanman lazım olur.

Yukarıda vermiş olduğum linki incelemeden etmeden aynı sorular bu devre ile ister fanı ister motoru tek buton ile kontrol edebilirsiniz butona tıkla yeterli kolay gelsin.. iyi yemekler

emrah kardeş benım anlayacağım şekilde koymuşsun çok teşekkür ederim . Herkese çok teşekkür ederim vaktinizi ayırıp yardım ettiğiniz için allah razı olsun herkesden :)

iyi günler
elektrikten anlamam
resimdeki vantilatörün dönüşünü ters yönde yapmak istiyorum.
Yani havayı üfleyen değil havayı emen yön olmasını istiyorum.
resimdeki kabloları değiştirerek yapabilirmiyim.
bana faz felan demeyin kablo renklerine göre yapabilirmiyim.
ilgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• qaz.jpg
    qaz.jpg
    190.3 KB · Görüntüleme: 33

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu