Bir Fanı bir yönde ve ters yönde çalıştırmak

cskinqler

Üye
Fanı bir yönde ve ters yönde çalıştırmak istiyorum ama bu işlerden anlamıyorum . Yardım ederseniz çok mutlu olucammm ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bağlantı uçlarını yer değiştir. .

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

baştan anlatırmısın kardeş lütfen :(

Umarim bu senin işine yarar kardeşim. . Sadece bağlantını yer değiştir resimde görüldüğü gibi..

Ekli dosyalar

• 1403363817476.jpg
    1403363817476.jpg
    93.6 KB · Görüntüleme: 530
Önce bir çocuğun adını koy ortada kalmasın. Ne fanı bu ?

Buton ile demişsin.2 butonun fazlarini seri gecersin.buton cikislarinda sargı uçlarının yerlerini değiştirirsin.saygilarimla

Bunun bir çok yöntemi var.
1--Fan, doğru akımla çalışıyorsa + - uçları yer değiştirirsiniz.
2--Fan 3 fazlı ise herhangi iki fazın yerini değiştirirsiniz.
3--Fan 220 v. monofaze ise ve klemense 4 kablo çıkıyorsa yardımcı bobinlerin giriş-çıkışlarını değiştirirsiniz.
4--Fan 220 v. monofaze ise ve klemense 2 ya da 3 kablo çıkıyorsa değiştiremezsiniz.

Hangisi ?

Fan doğru akımla çalışacak abi ve buton yardımıyla yönünü ters yöne döndürmek istiyorum ?? yardımlarınız için teşekkürler ama biraz daha yardımcı olursanız çok iyi olucak ya :/

Fan doğru akımla çalışacak abi ve buton yardımıyla yönünü ters yöne döndürmek istiyorum ?? yardımlarınız için teşekkürler ama biraz daha yardımcı olursanız çok iyi olucak ya :/
Bu şekilde yapmaya çalış..

Ekli dosyalar

• 1403522419376.jpg
    1403522419376.jpg
    72.8 KB · Görüntüleme: 204
bu devre ile arkadaşın motoru fanı neyse uçlarını bağlıyor ve daha sonra tek buton tıklaması ile ter düz gibi bir kontrol sağlayabilir umarım faydalı olur ben örnek olarak bir motor kontrolu yaptım bu devreye istediğiniz motoru monte edebilirsiniz voltaj sorunu olmadan 5-12-220 volt gibi
selam.. otomatik kontrol devresi evet istediğiniz motor vs hareketli bir sistemi aksamı tek button ile düz ters olarak kontrol edebilirsiniz üstelik voltajı önemli değil ne olursa olsun oto kontrol MOTOR POZiSYON TRACKER KONTROL - YouTube[video=youtube;lE29u6OpuG8]http://www.youtube.com/watch?v=lE29u6OpuG8[/video]

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri