bir elektrik mezunu olarak sabit bir güce sabit bir voltajda ayarlanabilir bir akım uygulamak istiyo

mnke

Üye
bir elektrik mezunu olarak sabit bir güce sabit bir voltajda ayarlanabilir bir akım uygulamak istiyorum.bu mümkünmüdür?

yani gücüde mi düşürmem gerekir

Gücü sizin düşürmeniz gerekmiyor akım düştüğünde gerilimde güç te kendiliğinden düşer. Gücü sabit olduğunda bu sonuçlar çıkar. Güç formulü amper x voltajdır. Formulde gücü yazdığınızda gerilime bağlı olarak bir akım çıkar. Akım değiştiğinde güç te değiştiğini görürsünüz.

öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.ben hazırlamış olduğum sac plakalar vasıtasıyla sudaki hidrojeni ayırarak yakıt yapmak istiyorum ama plakalarımın ne kadar güç çekeceğini bilmiyorum ve akü den besleyeceğim için de bunu ayarlayabilmek istiyordum.bununla ilgili bir fikriniz varsa sevinirim

Uzun bir konu açılmış konularda takip edin. Bilgilerim teorik yanlış yönlendirebilirim. Hidrojen jeneratörü veya üretimi şeklinde ararsanız kaynak bulursunuz. Pwm yöntemi ile üretim hızını ayarlayabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri