Bir Elektrik-Elektronik Mühendisinin olmazsa olmazları nedir?

Öncelikle herkese iyi forumlar,iyi bir elektrik elektronik mühendisi olmak için gereken nitelikler nelerdir?(program bilgisi,yabancı dil vs. gibi kriterler).Sektörün yeni mezun bir elektrik elektronik mühendisinden beklentileri nelerdir ve yeni mezun elektrik elektronik mühendislerinin iş bulma konusunda bir tık öne geçebilmesi için edinmesi gereken meziyetler nelerdir?Özellikle sektörde aktif olan veya yakın zamanda aktif olan kişiler cevaplarsa çok sevinirim.Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yabanci dil cok onemli.her yerde karsina cikar.yazili ya da sozlu ingilizce mulakati -sinavi yapan bir cok firma var.
Erkekler icin askerlik cok onemli.bi an once aradan cikarsa cok iyi olur
Bi de kurslara seminerlere falan katilip bazi belgeleri almakta fayda var.
Programlara gelince zaten bi muhendis ms office bilir.onun disinda firmanin bulundugu sektore gore autocad eplan gibi programlar da isreyebilir java c++ da isteyebilir.

Yabanci dil cok onemli.her yerde karsina cikar.yazili ya da sozlu ingilizce mulakati -sinavi yapan bir cok firma var.
Erkekler icin askerlik cok onemli.bi an once aradan cikarsa cok iyi olur
Bi de kurslara seminerlere falan katilip bazi belgeleri almakta fayda var.
Programlara gelince zaten bi muhendis ms office bilir.onun disinda firmanin bulundugu sektore gore autocad eplan gibi programlar da isreyebilir java c++ da isteyebilir.
İngilizce dışında tavsiye ettğiniz yabancı dil veya diller nelerdir?Bir de matlab,visual studio c# programlarının sektördeki yeri ve önemi ne durumda?Bu konulardaki görüşlerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum.Yorumunuz için de teşekkür ediyorum.

Almanca ikinci dil olarak iyi bir tercih olabilir.arge sektoru c# kullaniyor ama matlab ve visual studio ne kadar kullaniliyor ben de bilmiyorum

Allamei-cihan olsanız,80 lisan bilseniz,insani ilişkileriniz zayıf ve teknisyenden öğreneceğiniz bilgi olabileceğine inanmıyorsanız,herzaman,çuvallamaya mahkumsunuz demektir.Bu husus,MIT mezunları ! için bile geçerlidir.

Mühendisin sözlük de ki karşılığına bakarak başlayabilirsin. Zira tanımlar, kavramlar önemlidir.

Bunu dememin sebebi yorumlardaki MS-word vb. Neticede bir firmanın geliştirmiş olduğu bir program(araç).
Mesleki anlamda geliştirecek birşey değil.

Ne yazık ki Türkiye de mühendislik böyle, autocad + ofis yazılımları + varsa ingilizce + ...

Ayrıca elektronik alanda genellikle yazılım dili olarak c kullanılıyor.

Ben kendi tecrübelerim ışığında bir değerlendirme yapayım;
Mesleki bilgin sağlam olmalı, insan ilişkilerin ve iletişim yeteneğin iyi olmalı. Gerisi fasa fiso kısa zamanda elde edilir(ekstra donanım çalışma alanına göre değişir).

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri