Bios ayarı

mesaj daha çok donanım hatası olarak geçiyor.
bilgisayarda iki tane mi ram var, birer birer çıkarıp tekrarlar mısın format işlemlerini.

yoksa aklıma hdd geliyor, hiren boot cd gibi birşeyle tamamen fabrika formatı yapıp bad sektörler vb ortaya çıksın tamir olanlar tamir olsun, hdd temiz bir şekilde ortaya çıksın diyorum şahsen..

hiren boot ile format atmıştım ve ram ları da denedim yine aynı başka ram da taktım ayı ekran ve hala şüpem bios ayarlarında biyerlerde eksiklik var gibi mesela bios HD Yİ sata olarak görebiliyordur buna nerden bakabiliriz IDE yapmak için bilgisayarın her hangi bir donanım parçasında sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü zaten bilgisayar çalışıyodu format atmak için bilgisayara bu durumda şuanda ve hepten gitti :) şimdi oda yok malesef

zaten denedin yani.. ne oldu şimdi hiç açılmıyo mu bilgisayar :)

aynen bilgisayar hiç açılmıyor ve başka bilgisayardan format attım HD ye o şekildede görmedi bilgisayar bari o şekilde gördürmenin yolu varmı tekrar başka bilgisayardan formatlayım buna takıyım çalışsın bari bilgisayar

format attın ama yine donanım hatası gibi reset atmıştı hatırlarsan..
şu an cihaza elektrik falan mı gelmiyo anlamadım

evet diger cihazda sorun yok atabiliyorum HD ye ve ondan söküyorum benimkine taktım uymadı resetledi ve şöyle düşünüyorum donanım sorunu olsa bilgisayar neden çalışıyordu bu işe başlamadan önce herşeyi kullanımdaydı ve USB den windows kur yerinde hızlıca güzelce kopyalayıp sonra yeniden başlayınca mavi ekran geliyor ve bu işlemi neden CD ile yapamıyor PC windows kurda donuyor şüpe şu CD ROM VE ONUN KABLOSU CD rom degistim olmadı ve hatta bu cd rom ile başka PC DEN FORMATLADIM sorunsuz ve kablosunuda degiştim yine boş ve anakarttan 2. girişe taktım CD ROM un yine aynı yani tek sorun bios oldugunun düşüncesindeyim

işte cihaz çalışıyordu ama format attırmıyordu ve şimdi donanım hataları vermeye başladı, eski bir anakart olduğu için hatalar vermeye başlaması normaldir..
bu cihazı sabit güvenlik kamerası sistemi olarak mı kullanıyordun.
kapağı açıp kabloları falan üstünde kalsın sadece anakart resmini çekebilir misin durumu nasıl görmüş oluruz, bu galiba

98808feb344a30383b1d8ca63b4fa540.jpg

normal bilgisayar olarak kullanıyordum kamera felan yok oyun bile oynanmışlıgım yoktur fazla sadece internete girme birde ufak işler felan
20170623_182623.jpg

bios update diyosun da işte anakart üreticisi falan belli değil, bilgisayar tamircilerine danışabilirsin deneyimli olanlar yardımcı olur mutlaka yada ikinci el satan sitelerde bir kaç örneği var, eski anakart olduğundan fiyatıda ucuz istersen onlardan alıp değiştir.

http://www.sanalpazar.com/energy-661fx-anakart/i-12866457

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-964-fsb-800mhz-ddr-400-70-tl-429058412/detay

http://www.entech50.com/product_info.php?manufacturers_id=73&products_id=172

makinay. temiz kullanmış ama kısmet işte,

donanım hatası verip duruyor, elinde başka hdd varmı ıde lerde sorun çıkarmaz belki.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri