Bina proje tadilatı

Merhaba

Bu vekaleti çok iyi araştırmak gerekli .
Net cümle olmalı .
Yuvarlak ( her anlam taşıyabilir ) gerekli gereksiz kelimeler var .
Danışmalık alınız . ( normal yorumlama )
Ayrıcana konuya ait bilğiler veriniz ( yorumlamada değişlikler getirebilir )
İskan alınacak yerin !!!
Proje var zaten , iskana uyğun binayı yaparsın , çözüm budur .

Sağlıcakla Kalınız !!!

8MBJ3W.jpg

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
kafam o kadar karışık ki ustam tc no adresi filan hepten unutmuşum resimde silmeyi mesaj için teşekkürler yüklediğim resim düzenlenmiş sizin alıntı yaptığınızla aynı resim konmuş yönetici yapmış sanırsam .
noterde sadece kendi şözleşme me bir iki madde ekletecektim noter dedi kesinlikle eklemem banada ucu açık maddeler var gibi geldi hayırlısı olsun .müteahhide sığınak giderse daireyi satacağım dedim bana sat diyor senden aldık ta ne oldu dedim,bana diyor ben trilyonluk adamım senin dairene mi kaldım benim daireye kalmadın ama sığınağı almak için kırk takla atıyorsun dedim ben değil ortağım var o istiyor dedi .not:inşaat biteli 5 yılı geçtiği için bu işlemler yapılıyormuş dedi herşey sil baştan ,sığınak giderse hadi neyse de kendi hissemde hak kaybına uğrarmıyım onu bilmiyorum

Son düzenleme:
Merhaba

Noterlik yazısını yayınlamışsınız baktım çok açık bilğiler var , sizin başınıza iş açabilir dedim .İçeriğini düzenledim .
Sizi forumda uyardım ve mesaj yazdım farkına varmadınız sonra forumdan çıktınız .
Resim fazla süre yayında kalacak , baktım bende bu sefer yöneticiye rapor ettim .
Düzenlediğimi yayınlattım .
Dikkat edin !!! Başınıa iş almayın .

Noter niye ekleme yapamaz , vekalet veren müşteri sizsiniz . vekalet alan siz değilsiniz .
Elbet sizin istediğiniz olacak . Sistem kurulmuş gibi .

Öneridir :
Başka notere gidin
Forumda yayınladığınız noterlik yazısını başka notere inceletin .
Vermiş olduğunuz bilğilerle , başka notere danışarak eklemeler yaptırın .
Başka noterden onaylatın müteahhite verin .
İstediğiniz şekilde vekalet olur sonuçta işlem yapar ama kısıtlı !!! ( İşine gelirse )

Diğer durum ise
En son siz kalırsanız notere gitmeyen , takaza olursanız , koz sizde olacak .
'' Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez ''
Açıktan size teklif bile yapabilir !!! ( müteahhit polikası )
Terside olabilir , iskanı çıkatmam da diyebilir !!!

Noterlik sözleşmesi yapmışsanız , hayırlısı olsun .
Zararın neresinden dönülse kârdır deyin ,
İskanı alın hayırlısı ile ,
Büyük bir sorun ortalıktan kalksın .

Neredeyse binayı yıkma yetkisi bile veriyorsunuz .

Kolay Gelsin Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
usta internetimde problem vardı yeni cevap yazabiliyorum ben böyle saçma bir muvafakat name görmedim binanın yıkılmasına yıkım ruhsatının alınmasına tapu kaydının dahi değişmesine falan filan bu adam iskan almamış ama iş bitimi vermiş belediyeye .sığınak gitse sorun değilde içimde kötü bir his var hissem de payımda düşme olursa nasıl öğrenirim ne yapmam gerekir avukatım anlarmı acaba ona sorsam belediyeye gitsem müteahhidin adamı dolu

Merhaba

Vekalette işlemleri neredeyse tümünü kaplıyor . Neredeyse nufusuna geçirecek !!!
Sığınak daireye çevrildiği anda binanın ortak hisse merdiven , asansör , bahçe , vs gibi hariç , sığınak hisseniz daireye geçecektir . ( tüm hissedarlar la bölüşüm paylaştırılacak )
Sizinde hissende düşecektir .Diğer daire sahiplerinin de hissesi düşecek
( bu nedenle yeni kat itifakı tapu çıkarılacak ) -Elinizde tapular iptal olacak ( geçersiz )
İş bitimi kontrol sonrası onay verilirse iskan çıkar . ( kat mülkiyeti tapusu )

Hissenin önemi eski bina da ve arsa konumunda vardır
Diyelim bir eski bina var , tüm daire sahipleri tarafından yıkımına onay verirlir .
Buraya yeni bina yapılmak istenir o zaman hissene göre mal sahibi olursun .

Örneğin : çatı katı + normal kat beraber ( çatı katlı daire veya piyesli daire yazması gerekir tapuda ) almışınızdır .
Normal kat tapu kaydında hissesi geçer ( tapunuzda hisse ) , çatı katı hisseye dahil değildir .
( nornal kat gibi işlem görür )
itifakı tapusu veya kat mülkiyeti tapusu dairenin alt katı ile aynı hisse payındadır .
Sanki normal daire gibi hisseniz vardır )

Düşüncenizi anlayamadım '' sığınak gitse sorun değilde diyorsun '' zaten sığınağa daireye çevrilirse zaten düşecek problemi ( hisse ) anlayamadım ?

'' hissem de payımda düşme olursa nasıl öğrenirim ne yapmam gerekir avukatım anlarmı acaba ona sorsam ''
Sığınak daire olursa düşer , en son tapuda çıkar ( onaylı )
Avutakına gene danış . hemen anlaşılmaz yeni proje ( resmiyete başlanğıç ) ve tapu ( resmi kesinleşmiş )

Vekalet vermişseniz şimdi düşündünüz , kafana yatmamışsa gene de avukatına danışınız yol gösterecektir !!!
( daha önce hiç forum konusunu konuşmadınız mı ? yol göstermedi mi ? )

Notere tekrar gidersiniz , Noterden azilname ile iptal işlemini yaparsınız .
Noterden ( resmi ) belediye ve tapu vs gibi yerlere gönderebilirsiniz .
veya elden ( resmi aldın dı belgesi istemeniz tarih kayıt nosu dilekçe eki vs gibi )
iadeli taahhütlü posta ile resmi gönderim . vs gibi .
Avutakınız daha iyi bilir .

Sorsam amacınız nedir ?

Olacaklar bunlar !!!
1 - Vekalat vermek normal şekilde iskanın alınması diyelim . ( pek bu vekalet yazısına göre çok istek var mantıksız )
2 - Vekalat vermek sığınağı daireye çevrilmesi dolayısıyla hisse düşürülmesi iskan almak veya kandırmak iskanın almaması !!!
3 - Vekalat vermemek , hissedarlar tarafından çözüm getirilmesi ve getirilmemesi o şekilde kullanım

Tercihinizi bir şekilde kullanacaksınız . O na göre kafanızı yoracaksınız .

Not : Hisse düşmesi sizin açınızdan etkisi nedir . Anlatırmısınız ?
Müteahhitin iskan almaması avukatınız ne diyor ? yol göstermiyor mu ?

İskan raporu almayan müteahhite karşı Sulh Hukuk Mahkemesinde yasal süreç başlatılabiliyor. Mahkeme bu durumda müteahhiti iskan raporu almaya mecbur tutuyor. Mahkeme dışında sorunun çözümünün tercih edilmesi durumunda; müteahhitin borçlarının ödenmesi ve müteahhite rücu edilebilmesi mümkün oluyor.

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Son düzenleme:
çok çakal herif bu müteahhid noterin yaptığına ne demeli noteri nereye şikayet edebilirim dediğiniz gibi aşırı yetki veriyoruz müteahhid bana diyorki imzalamasan iskan alamam vergi affı var sana ceza gelir öyle birşey varmı acaba ben bu şekilde imzalamak zorunda kalırsam bunun önlemini imza atmadan nasıl alırım noterde iken müteahhid ile noteri konuştuklarını ses kayıt yapsam olurmu yada avukatıma birşey yaptırsam işin kötüsü ilk daire sahibiyim ve bu işlerden hiç anlamıyorum. imzalamadan önce kalemle ekleme yapsam yada istemediğim kısımları çizsem olurmu

Son düzenleme:
Merhaba

Vekalet vereceksem !!! Danış .
1 - Avukatıınla git notere git !!!
2 - başka notere git

Çözüm :
1 - sözü geçen dayı varsa o çözecek !!!
2 - dava açacaksınız
3 - kabul edeceksiniz .
4 - iskan bakanlığına hibe edeceksiniz .
5 - ALLAH!a havale edeceksiz .
6 - Maddeyi boş bıraktım . ( sizin öneriniz var mı ? )

Bana hibe ederseniz sorununuzu çözerim .
Nasıl mı ? daire sizden çıktığı için sizin sorun çözülmüş oldu . ( İskan sorununuz kalmamış oldu )
Benim sorunum başlamış oldu ,
Bende artık iyi kötü bir yol bulacağız !!!
Müteahhitle çok iyi anlaşacağımıza eminim , kankam ol diyecektir .

Kafanızı fazla takmayın, ben çok takıyorum hasta olursunuz , ALLAH bir yol gösterecektir .
Avukatınızla durumu değerlendirip bir çıkar yol arayınız !!!

Diğer hisse sahipleri kuzumu ? çakal kapmasın .
Birlik beraberlik zafer kazandırır .
Diyelim ortaklı bir arsanız var , birbirinize düşerseniz , ortaklığın giderilmesi (İzale-i Şuyu) ile elinizden çıkmış olur .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalınız .

Son düzenleme:
ben o şekilde muvafakat nameyi imzalamam belediyeye sözü geçen dayı var o na söyledim adam çok meşkul benim gibi kaç kişi yardım istiyor allah bilir 6. maddeye gelince o maddeyi düşünmesi bile kötü .ben iskan almak için nasıl bir muvafakat vereceğim onu öğrenmem lazım

Merhaba

Vereceğiniz vekalet .
il , ilçe , pafta , parsel ,ada vs gibi kat irtifaklı tapulu hissedarı bulunduğum taşınmaz binanın inşaat ruhsat süresi dolmuştur .
iskan alınması için sadece mevcut projenin ruhsatının yenilemesi . ve ek maddeler varsa yazılacak vs gibi .
1 - mevcut proje dışına çıkılamaz .
2 - vs gibi . Avukatınıza danışın .

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Merhaba

Vereceğiniz vekalet .
il , ilçe , pafta , parsel ,ada vs gibi kat irtifaklı tapulu hissedarı bulunduğum taşınmaz binanın inşaat ruhsat süresi dolmuştur .
iskan alınması için sadece mevcut projenin ruhsatının yenilemesi . ve ek maddeler varsa yazılacak vs gibi .
1 - mevcut proje dışına çıkılamaz dışına çıkılamaz .
2 - vs gibi . Avukatınıza danışın .

Kolay Gelsin .
arkaplan ustam aynen dediğiniz gibi olması lazım vekalet .hukuki nette okudum oradada sığınak meselesi var şahsın dediğine göre bahçe katı daire almış yan tarafı sığınak mış müteahhid nasıl yapmışsa sığınağa birisine satmış şahıs gelmiş oturmuş içine diğer şahıs belediyeye gidip sormuş orasının hala sığınak olduğunu görmüş araştırmış bakmışki kendi dairesinin (hissesinin) yarısı sığınak ta oturan kişiye geçmiş ikiside kredi ile almış nasıl olmuşta bir daireyi iki kişiye satmış onu çözemedim benim de başıma aynı şey gelir diye sıkıntım o

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri