Bina Otomasyonu Nokta Listesi

Arkadaslar yardimci olun lutfen. 12 volt 60 watt 5 amper trafoya sifreli kilit sistemi ve trajli kilit bagladim.
Elektrik faturasi cok gelmeye basladi bunda mi acaba.
Sistemin ozellikleri;
  • Özellikler:
  • Çalışma gerilimi: DC12V + -10%
  • Çalışma akımı: 1.2A
  • Kilit rölesi: DC 12V/3A
Kilit ise 12 volt 10 watt

Hesap şu;
24 Saat x 10 watt x 30 gün = 7200 Watt ediyor.
Bu da 7,2 kilowatt oluyor.
Bunu da elektrik birim fiyatı ile çarpınca sonuç ortaya çıkıyor.
Not: Faturanızda birim fiyat vardır. Çarparsanız Türk Lirası sonuç çıkar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Saolasin kayra otommasyon. Ama bendeki trafo 60 watt. Bu 10 watt yerine 60 watt mi yazacagim yani

Birde sonuc olarak faturamin iki kati gelmesinin sebebi bu sistem midir.

Merhaba Arkadaşlar;

Bina otomasyonu ile ilgili olarak elinde nokta listesi yahut eğitim dökümanı olan var mıdır ?

İyi Çalışmalar.
Merhaba Arkadasim,
Bende Honeywell ve Schneider otomasyon Nok talisteri var istersen paylasabilirim.
Otomatik olarak Ing.Turk.Rusca dilide degisiyor.
Bina,is merkezi,ofis, butun formatlari bulunur.

konuyu dışarıdan takip ediyorum.
paylaşabilirseniz çok memnun olurum

konuyu dışarıdan takip ediyorum.
paylaşabilirseniz çok memnun olurum

Merhabalar,
- Ponit list_1`de 9851 nokta var DDC ve Lon olmak uzere 113 panel bulunuyor. Honeywell. Rusyadaki santiyemizden.
-Ponit list_2` Honeywell daha onceki kontrolor ve sensorlerine ait nokta listesi baska bir santiyemizden.
-Ponit list_3 Schneider nokta listesi bu liste ruscadir bu listenin parcasi kablo listesi gonderiyorum 1 adet ornek olarak orada ingilizce-rusca-tr aciklama bulunuyor. Kablo listesinde LANG kismini Eng yada TR olarak degisirsen liste aciklama dilleri degisir.
- BMS Cable List-Honeywell_1 bu kablo listesi 1 nolu nokta listesine aittir. ayni sekilde 3 dilde cevirebilirsin.

umarim yardimci olur iyi calismalar.

Ekli dosyalar

• Point List.rar
    3 MB · Görüntüleme: 79
Arkadaşlar 2000-3000 vereydiniz arkadaş kazansaydi:))

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri