Bilimsel sorularım olacak

RiHeNaLo

Üye
Arkadaşlar şu bilimsel sorularımı nerede açacağımı bilmedim bende burda açtım,çünkü işim bu diye burda açmak istedim.nerden açmam gerektiğini söylerseniz sevinirim :eek:

1-Barut neden gürültü çıkarır,kim icat etti ve neden cismi uçurup patlatır?

2-Kurşun kalem kağıda nasıl yazar?kağıdın üstünde noktalar varda onların üstünemi tozları yerleşiyor ve kurşun kaleminide kurşununuda kim buldu?nezaman bulundu?

3-Pilot kalem nasıl bulundu kim buldu ve nezaman bulundu?ayrıca neden kurşun kalemi kağıda çizince ve üstünü elleyince lekelenirken pilot kaleme aynı yapınca pilot kalem lekelenmiyor?

4-Çimento Nasıl Bulundu?Kim icat etti,Neden su ile birleşince taşlaşır?Çimentonun içinde ne vardır?

5-Bir tohum hangi hâlini alacağını nerden bilir?ağaç tohumu büyüyünce ağaç hâlini alır neden?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
RiHeNaLo yaşın gerçekten 13 mü? @egypt kardeşim sana katılıyorum sabır imtihanı ile sınanıyoruz :)

YAS 13 ise sorular gayet makul ve yerinde hedefledigin meslekde gercekci oluyor ozaman.
YAS 13 ise sorularina cevap verilmeli, hedefledigin mesleginden sakin vazgecme.

barut kukurt odun komuru ve potasyum nitrat dan olusuyor.
karistirilip sikistirilmasiyla yanmaya hazir hale gelir
bunlarin ateslenmesiyle reaksiyon olusup bozunma gerceklesir
bozunma sonunda ses duman basinc ortaya cikar http://tr.wikipedia.org/wiki/Kükürt

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri