Bilgisayarcı arkadaşlar yardıma ihtiyacım var

adanus87

Üye
Herkese iyi çalışmalar asus dokunmatik ekranlı bilgisayrımı asus merkeze yolladım fakat cihazın arızası için yaklaşık 1000 tl gibi uçuk bi rakam söylediler bilgisayarın kendisini almaya kalksan 500 tl ancak eder ki sıfırının şuan piyasada olduğunu sanmıyorum. bilgisayrın modeli asus EeeTopPC-ET1610PT sorunu ise bilgisayar masaüstüne geliyor bi kaç saniye görüntü geliyor sonra kapanıyor.cihazın içini açtım sanırım ekranın beslemesi olan kartın bi parçası kırılmış bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

2gPN40.jpg

DMG6q1.jpg

8gX2or.jpg

Çok yüksek fiyat biçmişler :O, yapabileceklerin,
Parça üzerindeki koddan direk parçayı, (başka eleman arızası yoksa tv - bilgisayar tamircisine hallettirebilirsin)
kartın köşesindeki model no lardan bu kartı, arayabilirsin.
Benzer ekran boyutunda eşdeğer parça takabilirsin, son çözüm son günlerde revaçta olan led arka aydınlatma ile değiştirmek. Kolay gelsin.
Ör: http://www.caglarelektronik.com.tr/department.asp?cid=10056

bulent usta koda gerenk yok. stanart 3 watt laptop floresan trafosu. ki kirilan parca cerceve nuvesi. ki ekran elentrugu calisiyorsa mesele yok.
bu parca sokulurken kirilmis. ah ulan asus servisi. gecen sene de bir abinin pc sini boyle parcaladilardi. hayrina toplayiverdim:)
guzel kardesim bu parca ile senin sistem hatanin alakasi yok. eger ck dert ediyorsan oraya bir ferrit trafo nuvesini bantla uydur gitsin. trafo cekirdegi zaten:) ya a komple parca 75 liradir. ya da gnder pc yi sirf bu ise 50 liraya bende cikma trafo var. takip gonderiyim. ama bu parcayi kiran pcnin icine baska nelr yapti. bunu dusun oyle gonder. istersen dam gibi formtlarim da.
baska arzasi varsa 1 hafta ile bir kac ay arasi surebilir bastan soyliyim. eninde sonunda yaparim ama tum anakarti yeniden tanimak zorundq kaliyorum bazen.
ama bence senin sorunun sadece bad sector. ya da ram gibi dandirik sebep. dusun tasin, eger ille de o parcayi yenilemek istiyorsan bende var. 5 lira parca takma parasi, gerisi sokmesi:) haydi hayirli geceler.

Arkadaşlar gülmeyin ama ben bu tür plakaların kırıklarını 502 ile yapıstırıp özel falçata ile kazıyıp lehimliyorum gayetde güzel tutuyor. burda kırılan parçayıda göremedim ki gerçi.

Arkadaşlar gülmeyin ama ben bu tür plakaların kırıklarını 502 ile yapıstırıp özel falçata ile kazıyıp lehimliyorum gayetde güzel tutuyor. burda kırılan parçayıda göremedim ki gerçi.
bak guzel abicim. neden gulelim:) ben de bantla dedim. zaten nuve bu.
kirilan yer floresanin smps trafu. tek gorevi floresani yakmak. nuve kuculurse en fazla floresan sonuk yanar.
ama dedigim gibi bu servis hatasi gi duruyor. ferrit nuve saglam bir yapidir. pense tornavida takmazsan kolayca kirilmaz. kendimden biliyorum:)
@mehmetaliu sen bas git projektorune ampul tak:)

kirilan yer floresanin smps trafu. tek gorevi floresani yakmak. nuve kuculurse en fazla floresan sonuk yanar.
ama dedigim gibi bu servis hatasi gi duruyor. ferrit nuve saglam bir yapidir. pense tornavida takmazsan kolayca kirilmaz. kendimden biliyorum:)
kırık parça kayıp muhtemelen serviste kırıldı ve parçayı attılar.peki bu kırılan bölümün aynısandan bulup oraya yapıştırmam çözüm olur mu ?

kırık parça kayıp muhtemelen serviste kırıldı ve parçayı attılar.peki bu kırılan bölümün aynısandan bulup oraya yapıştırmam çözüm olur mu ?
guzel kardesim olur da sorununu cozmez. o inverter parcasi. senin ise system halt yani baska birnsoruna bagli kapatma oluyor.
illa ariyorsa ferrit trafo nuvesi diye sorarsin.
o cekirdek yoksa manyetik alan azalir ve inverter dusuk akim uretir. bu da sadece floresanini zayiflatir. ama pc calismali idi. bence bana gonder ben bakiyim ya da guvendigin bir anakarttan anlayanq gonder.
serviste kirildigi zaten asikar. tornavida takmadigin surece kirilacak parca degil o.
ama dedigim gibi sistemle alakasi olmayan kucuk bir ariza. ekran soluk olur ama calismaya devam eder.

Tek kullanım için yeni mi alayım ogrenciyiz burada:):)

ampul diyorum ampul. bildigimiz akkor flamanli:) :) :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri