Bilgisayar Kontrol ( paralel port araba kontrolü vb.. )

xco

Üye
Bilgisayar bölümü öğrencileri, dönem ödevleri, tezler ve yıllık ödevlerinde bilgisayar paralel portu üzerinden mümkün olan her türlü kontrolün yapımı ve yardımı tarafımızca yapılmaktadır.
Konu altında mesaj yazarak ya da özel mesaj yoluyla bize ulaşabilirsiniz.
Örneğin: Paralel port ile uzaktan kumandalı araç kontrolü, rc helikopter, açma kapama sistemleri (on-off systems), akıllı ev sistemleri

paralel port ile dc motor kontrolü yapmamız lazım döndürüp durdurmamız felan lazım yardımcı olabilirmisiniz

pm attim lutfen inceleyiniz

slm banada visual basicte arabayı kontrol edebilmek için gerekli kodlar lazım mesela sağa sola döndürebilmem lazım arabayı programda

e-mail gönderdim lütfen ilgileniniz.

s.a benimde uzaktankumandalı araba ödevim var ve baya arastırdım uln 2003 devresi falan alın dediler hepsini aldım paralel portu kumandaya bağlıyamadım yardım ederseniz sevinirim

peki paralel port değil de bi laptop üzerinde usp port a göre bu kontrolleri nasıl yapabiliriz,acaba bir fikir veya bununla ilgili c# yada vb.net ilgili kod verebilirseniz sevinirim.

teşekkür ederim.

s.a arkadaşım benimde bir ödevim wardı ama yardımcı olabilirmisin.
vb.net ile uzaktan kumandalı bir arabayı kontrol etmem lazım.
ama nasıl yapacağımı bilmiyorum paralel port ile yapmam isteniyor.
yardımcı olursan sevinirim.
yardımların için şimdiden teşekürler

Merhaba,
benim de paralel porttan c kodu ile dc motor kontrolü yapmam gerekiyor.
Konuyla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

Ayrıca ben de usb port üzerinden kontrol yapabilir miyiz onu merak ediyorum?
Uzaktan kontrol projesi yapmayı planlıyoruz ama laptoplar için paralel port kullanma şansımız yok maalesef. Eğer usb den bu iş oluyorsa bu harika olur :)

benim vusial basic ile uzaktan kumandalı araba kontrolü ödevim var yardımcı olur musunuz.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri