bilgisayar için joystick yapmak

ltcelik

Üye
Arkadaşlar

Ben biraz simulatör meraklısyım.

Şimdiki uçuş simülatöreleri de maşallah gerçek uçakları aratmıyor. Tuş kombinasyonları da artık can sıkıyor.. hele on-line savaş ortamında...

Kafamda uçağın kontrollerini sağlayacak düğmeleri ve oransal girdileri sağlayacak ( joystik hareketleri, gaz kolları gibi) bir devre yapmak var.

Elektronikten az buçuk anlıyorum.. Dijitali pek bilmem ... Ufak tefek lehimleri yaparım.

Yabancı sitelere baktım adamlar kendi başlarına yapıyorlar uçak kumandalarını..
Bırakın kumnadayı adamlar uçağın radar ekranlarını göstergelerini bile çalışır halde dışarı almışlar ... Kitleri falan var
Ancak türkçe bir kaynak bulamadım..

Girdi sağlamak için Eni konu birkaç potansiyometre ve 50-100 anahtarı dijital sinyale çevirecek ve bilgisayara gönderecek bir arayüz değil mi diye düşünmekteyim...

Böyle bir şeyi kendimiz yapmak istersek nasıl yaparız yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Zamanın birinde bir arkadaş düğmeler iiçin klavyeden yararlanabilirsin demişti ama.. Bilmiyorum

pic ile yapılan 30 butonlu/akslı joystiklerin oldugu türkçe bir site:

Son düzenleme:
sayın arkadaşım bunu ancak picle veya atmega dediğimiz programlanabilir mikro işlemcilerle gerçekleştirebilirsin ama bunun için kod yazmayla yani programlama ile aranın çok iyi olması lazım ama net ortamında hazır proje ve pic hex kodları mevcutmudur bunu bilemem ama yok ben tamamen kendim yapmak isterim dersen dediğim gibi picle aranın çok iyi olması lazım

saygılarımla

hadise gayet zor(bende uğraşmıştım bir ara)ve konuyu yazan arkadaşımız bu işlerden "pek anlamam" demiş.

tek seçeneğiniz var gibi. net'e joystik yapmak yazıp arama yapmak. belki işe yarar bişeyler çıkar.

8 aydır işe yarar bir yardım almamışsınız, konu post almamış:confused:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri