Bilgisayarım Tia Portal V12 yi kaldırır mı?

Herkese iyi forumlar,benim bilgisayarım 1.73 GHz i7 işlemciye sahip 6 GB Ram i var.Bilgisayarıma Tia Portal V12 yüklemeyi düşünüyorum.Ama sitesinden baktım tavsiye edilen sistem gereksinimleri 8 GB Ram ve 2.4 GHz işlemci diyor.Bilgisayarıma bu programı yükleyip kullanırsam, bilgisayarımda kısa veya uzun vadede bir sorun oluşur mu?

Herkese iyi forumlar,benim bilgisayarım 1.73 GHz i7 işlemciye sahip 6 GB Ram i var.Bilgisayarıma Tia Portal V12 yüklemeyi düşünüyorum.Ama sitesinden baktım tavsiye edilen sistem gereksinimleri 8 GB Ram ve 2.4 GHz işlemci diyor.Bilgisayarıma bu programı yükleyip kullanırsam, bilgisayarımda kısa veya uzun vadede bir sorun oluşur mu?

Merhaba

http://otomasyon-plc-scada-pc.blogspot.com.tr/2014/09/step-7-basicprofessi* onal-tia-portal-v13.html

Yeni vers 14 vs gibi .
Senin Windows sisteminin ile yazılım windows sisteminin :( sıkıntısı varmı ? bilmiyorum .
Gerisi senin !!! :)

Kolay Gelsin .

Merhaba

http://otomasyon-plc-scada-pc.blogspot.com.tr/2014/09/step-7-basicprofessi* onal-tia-portal-v13.html

Yeni vers 14 vs gibi .
Senin Windows sisteminin ile yazılım windows sisteminin :( sıkıntısı varmı ? bilmiyorum .

Kolay Gelsin .
Cevap verdiginiz icin tesekkür ederim ama siz sorumu anlamamissiniz bu link tia portal v13 icin sistem gereksinimlerini iceriyo ben tia portal v12 yi kullanmamin bilgisayarim icin sorun çıkartip çikartmayacağıni soruyorum.Bu arada step 7 basic tia portal v12 isletim sistemimle uyusuyor isletim sistemiyle ilgili bi sorun yok.

Merhaba

Yeni vers 14 vs gibi .

Kolay Gelsin .
Windows sistemim uyumlu ise indirmemde bir sakınca var mı? Ram ve mikroişlemci hızı istenilen seviyede değil bunun bilgisayarıma herhangi bir zararı olur mu?

Bilgisayar için sorun çıkarmaz.İşlemci aşırı ısınsa bile kendi koruyucu devresi vardır ve kendini otomatik kapatır.Ram zaten olduğu kadar çalışır.

Sadece işlemleriniz biraz yavaş olur veya takılmalar yaşarsınız o kadar.

Bilgisayar için sorun çıkarmaz.İşlemci aşırı ısınsa bile kendi koruyucu devresi vardır ve kendini otomatik kapatır.Ram zaten olduğu kadar çalışır.

Sadece işlemleriniz biraz yavaş olur veya takılmalar yaşarsınız o kadar.
İşlemcinin aşırı ısınması riskli bir durum değil midir ya olur da yanarsa bir program için değer mi?

İşlemciniz zaten siz bilgisayarda çeşitli şeylerle uğraşırken ısınıyor ve soğutuluyor. Şayet diyorsanızki soğutmada problem olurda işlemcim yanarsa. Bu olay bu programı yüklesenizde olabilir yüklemesenizde. Ben hiç şahit olmadım bi program ağır geldiği için işlemci cırtlasın. En fazla yüklediğiniz program ağır çalışır.

İşlemcinin aşırı ısınması riskli bir durum değil midir ya olur da yanarsa bir program için değer mi?

İşlemciler Fan tarafından soğutulduğu halde belirli derecede sıcak çalışırlar.Eğer kritik sıcaklığı geçecek olursa zaten kendini pat diye kapatır işlemci ve yanmaktan korumuş olur kendini.Yani işlemcinin ısısı yanma açısından dert değil.Zaten Fan görevini yapıyorsa o sıkıntı bile çıkmaz.

Yalnız bazı işlemciler aşırı ısınınca performansını kısar.Kısmasa da program ağır gelirse yavaş çalışır bilgisayar.bütün problem bu olur.

Yok işimi sağlama alayım derseniz işlemciyi söküp Termal macunu yenileyin ve stok fan dışında daha iyi soğutan bir fan takın olsun bitsin.

İşlemciler Fan tarafından soğutulduğu halde belirli derecede sıcak çalışırlar.Eğer kritik sıcaklığı geçecek olursa zaten kendini pat diye kapatır işlemci ve yanmaktan korumuş olur kendini.Yani işlemcinin ısısı yanma açısından dert değil.Zaten Fan görevini yapıyorsa o sıkıntı bile çıkmaz.

Yalnız bazı işlemciler aşırı ısınınca performansını kısar.Kısmasa da program ağır gelirse yavaş çalışır bilgisayar.bütün problem bu olur.

Yok işimi sağlama alayım derseniz işlemciyi söküp Termal macunu yenileyin ve stok fan dışında daha iyi soğutan bir fan takın olsun bitsin.
bilgisayarımın fanı küçük olduğu için gerektiğinde soğutucu kullanıyorum.Programın kasması önemli deil bir şeyler yanmasın donanıma zarar vermesin yeter.Bir de Tia Portal V13 ü indirsem de kasma sorunu dışında bir sorun olmaz herhalde.O da 8 GB Ram 3.3 GHz işlemci hızı istiyordu.

Bilgisayarın fanı küçük derken Diz üstünü mü kast ediyorsunuz? Daha doğrusu bilgisayarınız dizüstümü masa üstümü?

Ayrıca dediğim gibi donanıma 3. parti yazılım kullanıp bunun üzerinden zarar vermek çok zor.Bu konuda kafanız rahat olsun.

Tabi bilgisayar dizüstü ise soğutma bileşenlerin ömrü açısından daha önem taşır.Kasa içinde adam gibi soğutma olmaz ise uzun vadede kasanın gevremesi çatlaması mümkün ve elektronik bileşenlerin ömrüde zarar görür.Bunun önüne geçmek için bilgisayarın fanının temizlenmesi ve termal macunların mutlaka yenilenmesi lazım.Dışarıdan soğutucu kullanarak bu iş sağlıklı yapılamaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri