Bilgisayarımın içini değiştirecem yardım?

AIRR

Üye
İŞLEMCİ: AC418INT82 INTEL P4 E2160 DUAL 1.8Ghz 800 Mhz 1MB 64BİT 775p ANAKART: AA316GIG14 GIGABYTE 945 PLMS2 945PL DDR2 LAN+SATA2 16X
BELLEK:AB542KIN00 1 GB DDR2 800 Mhz (KINGSTON)
EKRAN KARTI: ASUSTEK ATIX8500 GT SILENT
SABİT DİSK: AD250SAM32 250 SAMSUNG 7200 SATA2 8MB
Arkadaşlar bilgisayarımın özellikleri bu ama sanki bana yavaş gibi geliyo format atıyorum ama yine olmuyo bide artık bazı oyunları çalıştırmaz oldu.Geçen Pes8 oyunu aldım oyun oynarken arada duraklıyo ve ekranda arada ufak yukarıdan aşağıya dalgalanma oluyo.Acaba remi ve Ekran kartını değiştirsem olurmu.Yada sizin görüş ve önerileriniz nelerdir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Ayrıca bende başka bir sorun vardı ama şimdi olmuyo bunu anlayamadık bilgisayarda hiçbirşey yok nezaman oyun yüklesem ve oynamaya kalksam bilgisayar kapanıyodu ve tekrar açılıyodu yani sanki reset atıyıo gibi bilgisayarcıya götürdüm oda ekran kartına baktı değiştirmedi sadece son sürümünü internetten indirdi ve arıza düzelti sizce bu arıza sürümdenmi kaynaklandı şimdi olmuyo ama formatta atamıyorum son sürümü yok:) ekran kartının intenettende indirmeyide bilmiyorum bide çok virüs bulaşıyo bu bilgisayarlara ne denediysem olmadı gerçi lisanslı proğram değildi virüs proğramları acaba başka bir virüs proğramı denemek lazım bu konuda nasıl yardımcı olursunuz. Her türlü görüş ve önerilerinize açığım yardımlarınızı bekliyorum. HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR :(:(

Sn. AIRR,

Size önerebileceğim bir sistem mevcut. Hatta elime para geçtiği gibi de almayı düşünüyorum. Bildiğiniz üzere bu konularda maddiyat önemli. Ne kadar para ayırabileceğinizi söylerseniz ben de size yardımcı olmaya çalışırım.

Bu arada elinizdeki sistem benim bilgisayarımın özelliklerine benziyor. Açıkca söylemek gerekirse böyle bir sistemden oyunları güzel çalıştırması fazla beklenmemeli.. :) Dediğim gibi biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar

iyi akşamlar.ben ekran kartıyla ilgili bi paylaşımda bulunmak istiyorum.ekran kartlarında muhakkak pixel shader 3.0 desteği olanı tercih et.bugünün oyunlarında bu destek olmadan oyunları açmanın imkanı yok.

bir bilgisayarcı olarak düşüncem şu: ekran kartı ve rami yükseltsen bile işlemci (CPU) hızın bana düşük gibi geldi yani cpuyu yükseltirsen(Pentium D 3,40 GHz serileri gibi) rami 2 gb ekran kartınıda 512 MB yaparsan iyi bir sistem elde edersin ama yok ben oyun manyağıyım diyorsan aşağıdaki sistem tam sana göre:

Anakart GIGABYTE EP45T-UD3R 1600 MHz DDR3 1900 MHz 16X LGA 775
CPU INTEL CORE 2 QUAD Q9400 2.66 GHz 1333 MHz 6MB 64BIT
RAM OCZ INTEL EXTREME EDITION 1600 MHz 4GB DDR3 CL7 DUAL KIT 2x2 GB
HDD SAMSUNG 500 GB SATA2 7200 RPM 16 MB
VGA PALIT NVIDIA 9600 GT SONIC (256 BIT) 1GB DDR3 TV DVI 16X
Kasa AOPEN H600B-B12 ATX SİYAH (PSU'SUZ)
Optik LG GGC-H20L Blu Ray HD DVD RW
PSU OCZ STEALTHXSTREAM 600 Watt

TOPLAM 2.800.00 TL
Yazdırma Tarihi:27.01.2009. Hesaplanan Döviz Kuru, USD: 1,6300 TL

pc nin reset atması ekran kartı driverının sürümünden değilde ram yetersizliğinden olur bu durum ağır bir oyun çalıştırdığında olur genellikle

antivirüs olarak sana kaspersky öneririm güçlü bir antivirüstür , nod 32 iyi diyenlere güvenme çünkü orjinal olmayan sürümü kullandığında virüs bulmaz, orjinal versiyondada virüsü devreye geçtikten sonra bulur ama kaspersky da öyle değil kaspersky devreye geçmeden virüsü bulur ve temizleyebilir/siler

Son düzenleme:
yukardaki sistem güzel ama tam verimli kullanmak için ya xp 64bit yada vista ultimate kurman lazım tabi xp 64bit için driver bulabilirsen

paran varsa Redarmy'nin önerdiği sistem güzel ama çok param yok bu sistemi nasıl ayağa kaldırırım diyorsan önce sistemini xp ye çevireceksin. 1 gb oem ram ile 9.0 destekleyen en az 256 mb gddr3 hafızalı yüksek işlemci hızına sahip bir ekran kartı alıp birkaç yıl daha idare edebilirsin.

Merhaba.Daha önce yorum yapan arkadaşların önerileri fena değil.Yalnız oyun için istiyorsan işlemcin seni götürür.Pc kapanma sorunu varsa işlemci ısısından olabilir.BIOS'tan Status health'tı sanırım seçenek burdan ordaki tek şıkkı disabled yaparak o sorundan kurtulabilirsin.Oyun için fazla el yakmayan ufak modifikasyonlarla istediğin performansa ulaşabilirsin.1 GB Ram'inin yanına 1 GB daha alıp eğer 3 RAM slotun varsa birde 256 MB'lık alıp 256-512 paylaşımlı bir ekran kartı alabilirsin.RAM fiyatları çok uygun gözüküyor.Sistemine ayrıca FAN ekleyerek sistem hızına katkıda bulunabilirsin.Ayrıca işlemci hızını arttırmak için over-lock yapabilirsin.Ama işlemci ömrünü kısaltmasından dolayı pek tavsiye etmem.Oyun için çokta gerekli değil zaten.Benim önerilerim elinin yanmaması için sınırlı kaldı.Ama param var iyi birşey yapmak istiyorum dersen Redarmy'nin önerdiği sistemi bende şiddetle önerebilirim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.İyi akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri