Bilgisayarı çökertemiyorum

Confickerbelasi usta yardımcı olmaya olmaya çalışıyorsun çok teşekkür ederim Windows 10'nu yüklerken benim bilgisayarımın işlemcisinin Windows 10'nu desteklemediği yazısı çıkıyor, işlemciyimi değiştinmem gerekiyor,diger bir sorum ise CD img burnxp programı flaşh belleğe ıso kaydı yapmıyor mu sadece CD/DVD'ye mi kayıt yapıyor. Windows 7'yi DVD den yüklerken hata veriyor birde USB den denemek istiyorum.

Confickerbelasi usta yardımcı olmaya olmaya çalışıyorsun çok teşekkür ederim Windows 10'nu yüklerken benim bilgisayarımın işlemcisinin Windows 10'nu desteklemediği yazısı çıkıyor, işlemciyimi değiştinmem gerekiyor,diger bir sorum ise CD img burnxp programı flaşh belleğe ıso kaydı yapmıyor mu sadece CD/DVD'ye mi kayıt yapıyor. Windows 7'yi DVD den yüklerken hata veriyor birde USB den denemek istiyorum.
64bit kurma 32bit kur benim ki de 10 pro 32bit var 7ultimate 64bit kurulabiliyorken 8 64bit kuruluyor 8.1,10 64bit kurulmuyor4gb rame kadar 32bit kurulabilir.
10pro.PNG

dxdiag2.PNG

hala duruyor daha çok linux mint 18.1 x64 kullanıyorum.
Ekran Görüntüsü 2016-12-31 15-34-53.png

Merhaba arkadaşlar; internetten program indirirken bilgisayara virüs bulaştı antivirüs programları kaldıramıyor, DVD'den format atamıyorum hata veriyor windows 7 biçimlendirme yapmıyor bunun başka yolu yok mu ?

Merhaba

Virusun isimi yok mu ? ve dvd format hata açıklaması nedir ? ( tam bilgi isteği )
dvd den format için başla hard diskini c - d ne varsa sil yeni iz ver ( yeniden olustur c -d sürücüsü . )
tüm hard disk verileri yok olur .
Diğer ...
Sizin sorununuza uyuyorsa bu virus olabilir .
http://www.chip.com.tr/blog/mesutillegal/harddiskleri-olduren-virus_3831.html

Kolay Gelsin

Merhaba

Virusun isimi yok mu ? ve dvd format hata açıklaması nedir ? ( tam bilgi isteği )
dvd den format için başla hard diskini c - d ne varsa sil yeni iz ver ( yeniden olustur c -d sürücüsü . )
tüm hard disk verileri yok olur .
Diğer ...
Sizin sorununuza uyuyorsa bu virus olabilir .
http://www.chip.com.tr/blog/mesutillegal/harddiskleri-olduren-virus_3831.html

Kolay Gelsin
Arkaplan usta DVD format hatası şu : 0x80070570 ,virüs ismini bilmiyorum pencere açıldığında en üste google arama kutucuğunda konuya göre değişik yabancı kelime ve harfler oluyor renk kırmızıya dönüyor ,birde komut yöneticisine yazı yazdığımda verilen cevapta kelimeler parçalı, boş harflerin yerine üstte bir harfin karesi şeklinde yazılıyor ya da küçük kutucuklar bulunuyor.
Silme işine gelince (C) yi silmeme izin vermiyor bu dosyaları silemezsiniz diyor (C) iki sefer küçülttüm diğerleri siliniyor ama C ye izin vermiyor.

Merhaba

Windows yükleme öncesi bölümler yok etme ve yeni bölümler oluşturmak . ( format )
İşlem öncesi bilği edininiz .

Kolay Gelsin .

Sorununuz çözüme kavuştumu bilmiyorum ama bu tarz format (temiz kurulum) atma işlemi esnasında sorun yaşayan arkadaşlara naçizane tavsiyem; Zaman zaman windows bazı bilinen yada bilinmyen sebeplerden ötürü kurulum ekranında diske müdahale ettirmeye bilir. Bu genellikle ya diskiniz biçimi format olarak farklıdır, ya önyükleme alanı oluşturulamıyordur yada arızalıdır. Bu safhada windowsun alt yada üst versiyonlarına ait kurulum diskleri işinize yarayabilir ama onlarında çözüm olmadığı durumlarda farklı işletim sistemi (pardus, linux vb.) diskleri ile diskinizi tek part halinde biçimlendirmeyi deneyin. Bunlarda çözüm olmadıysa son çare olarak acronis ön yükleme medyasını indirerek yada temin ederek, sisteminizi onunla başlatıp önce biçimlendirip windowsu kurmayı, hata vermesi durumunda ise diskinizin formatını değiştirmeyi deneyiniz. Tüm bu işlemlerde sonuç vermediyse mevcut diskinizi çalışan bir sistemde checkdisk ederek bozuluncaya kadar 2. depolama birimi yada edineceğiniz bir disk kutusu ile external disk olarak kullanmaya bakın. Tabi doğal olarak bilgisayarınıza da yeni bir disk almanız gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri