Beyaz Eşya Bakıyorum Hangi Markaları Öneririsiniz?

asi86

Üye
şu an hiçbirşey almadım. ama buzdolabında samsungdan yanayım. diğerleri konusunda kararsızım. acil fikirlere ihtiyacım var.

Çevremden duyduklarım ve yaşadıklarım neticesi fikirlerimi size ileteyim;
Buzdolabı: Kesinlikle bosch ilk dolabım bosch idi 15 seneden fazla kullandığım servis yüzü görmeyen dolabımı görmekten bıkmam ve A+ enerji tasarrufu cihaz almak istemem neticesi elden çıkartarak yeni bir bosch buzdolabı aldım çok memnunum şiddetle tavsiye ederim. Buzdolabı için alternatif marka vermiyorum.
T.V.: Televizyonun dev markası bence sony'dir, yine uzun yıllar kullandığım tüplü sony tv'den bıkmış durumdayım alış veriş merkezlerini gezer tv performanslarını yakından gözlemlerim promosyonda olan standdaki ürünlerin renk ışık kontrast ayarları ile oynanıp cazip hale getirildiğinide iyi bilirim :) Samsung'un tv teknolojisindeki gelişimini hayranlıkla izliyorum. T.V'de Sony markaya alternatif samsung diyorum.
Fırın: Fırında dev marka bence auer'dir. Çocukluğumuz,ergenliğimiz,orta yaşımız bu fırınla geçti en ufak bir sorunda yaşadığımızı hatırlamıyorum. Kendi evimde kullandığım arçelik fırın var uzun yıllardır hizmet etmekte elektrikli çakmağı hariç herhangi bir problem yaşamadığımı belirtmek isterim. Auer kalite olarak hala aynı seviyedemi bilemiyorum ama alternatif olarak arçelik düşünün derim.
Çamaşır makinası: Yetkili servislerde çalışan ustaların tavsiyeleri var sitede onları okumanı tavsiye ederim. Bende arçelik çamaşır makinesi var uzun zamandır da problemsiz çalışmakta.
Küçük ev aletleri: Sinbo markayı evine sokma. Adı sanı duyulmamış markaları kullanma.

Teşekkür ederim yorumlarınız için buzdolabında bende sizle aynı fikirdeydim ama forumdaki şikayet ve yorumları okuyunca bosch tan uzakta karar vermiştim.

Teşekkür ederim yorumlarınız için buzdolabında bende sizle aynı fikirdeydim ama forumdaki şikayet ve yorumları okuyunca bosch tan uzakta karar vermiştim.

şikayet var sitesine mutlaka bakın siemens ve samsung marka buzdolabı şikayetlerinin bol miktarda olduğunu göreceksiniz.

Sn scorpion eyes ın dediği gibi bencede bosch.Evimde kullanmakta olduğum beyaz eşyanın tamamı boch marka olup yaklaşık 3 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım.Tv içinde kesinlikle sony derim.Tabiki bunlar bizlerin yorumları karar sizin.Markalara göre iyi yada kötü yorumu mutlaka olacaktır

Buzdolabı: Arçelik yıllardır sorunsuz kullanıyoruz.

TV: Sony tavsiye ederim.

Fırın: Fırında mekanik aksam çok fazla olmadığından herhangi bir marka alabilirsiniz.Tabi kalitesiz bir markada almayın.

Elektrik Süpürgesi-Halı Yıkama Makinesi: 12 Yıl fakir kullandık halı yıkama için kullanılan su pompası yıkama işlemi sonunda mutlaka temizlenmeli yoksa arızalanıyor.Arçelik makinemiz var elektrik süpürgesi olarak emişi güçlü ancak biraz fazla ısınıyor.Philips halı yıkama makinemiz var yıkama fonksiyonu çok güzel kesinlikle tavsiye ederim.

Çamaşır Makinesi: Arçelik 8 kg makinesi var şuan memnunuz.Bir kere arıza yaptı o da kullanım hatasından.

Küçük Ev Aletleri:
Tefal ve Philips tavsiye ediyorum.

Buzdolabı: Arçelik yıllardır sorunsuz kullanıyoruz.

TV: Sony tavsiye ederim.

Fırın: Fırında mekanik aksam çok fazla olmadığından herhangi bir marka alabilirsiniz.Tabi kalitesiz bir markada almayın.

Elektrik Süpürgesi-Halı Yıkama Makinesi: 12 Yıl fakir kullandık halı yıkama için kullanılan su pompası yıkama işlemi sonunda mutlaka temizlenmeli yoksa arızalanıyor.Arçelik makinemiz var elektrik süpürgesi olarak emişi güçlü ancak biraz fazla ısınıyor.Philips halı yıkama makinemiz var yıkama fonksiyonu çok güzel kesinlikle tavsiye ederim.

Çamaşır Makinesi: Arçelik 8 kg makinesi var şuan memnunuz.Bir kere arıza yaptı o da kullanım hatasından.

Küçük Ev Aletleri:
Tefal ve Philips tavsiye ediyorum.
yorumlarınız için teşekkürler tv de bizde sony düşünüyoruz fırında ankestre düşündüğümüzden tam karar veremedik.

peki fırında ankestre setinde hangi markayı öneririsiniz? ICF yi yeni duydum nasıl bir marka?

Hiç duymadım inernetten fotoğraflarına baktım dizayn çok güzel ancak önemli olan piyasa tecrübesi ve müşteri memnuniyetidir (feedback'leri)'dir bence.
Fırın bu önemli değil dersiniz ancak başınıza olmadık dertler açar. Örnek vereyim bir tanıdığımda fırın böreğin bir tarafını yakarken diğer tarafını tam pişirmiyordu. Diğer bir tanıdığımda düğmeleri kilitlendi kırıldı, bir diğerinde fırın kapağının yayları fırladı, sıfır üründe gaz kaçağı oluştu.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri