beko marka 3055 a makinamın arızası hakkında lütfen yardımcı olun

kesin o arızalı ise asker arkadasım bu iş yapıor kartı gonderecek beyinden olmaz demi beyinden olsa hiç donmez ve ısıkları yanmaz

kesin o kart mı arızalı beyin arızalı olsa o ısıkların hiçbiri yanmaz demi o yuvarlak olan düğmeler donmez ısıklar yanıyor

o dedğiniz parcayı ben tamir edemem yenisini getirtsem olurmu arkadasım satıor bu parcaları cok ta ucuz

makina senin evinde, bize kesin ordamıdır diyorsun. başka hataları davarsa allah bilir .
kartı degişdiler motor bozuldu,motoru degiştirseler ses yapıyor diyeceksin hatayı konusunda uzman (Özellikle 3055model için)bir eleman bakmalı yoksa makinan hurdaya ayrılır.
senin tarifettigin hata motorun yanındaki kart hatası o kartı takmadan başka hataları bulamazsın.

makina senin evinde, bize kesin ordamıdır diyorsun. başka hataları davarsa allah bilir .
kartı degişdiler motor bozuldu,motoru degiştirseler ses yapıyor diyeceksin hatayı konusunda uzman (Özellikle 3055model için)bir eleman bakmalı yoksa makinan hurdaya ayrılır.
senin tarifettigin hata motorun yanındaki kart hatası o kartı takmadan başka hataları bulamazsın.
hepinize tesekur edıorum kart yarın gelecek bakacam

Selam arkadaşlar.Bendede Beko 3055a çamaşır makinesi var.Son zamanlarda ayarlanan ısıyı algılamıyor,ve resmen suyu kaynatıyordu.Emekli bir elektronikçi olarak işe soyundum.Bu siteyi bir hayli zamandır takip ediyordum.Bu yüzden epey bir birikimim olmuştu.Yaptığım tetkiklerden sonra program cihazından geçen ısıtma kontağının yapışmış olduğu kanaatine vardım.Dikkatli bir şekillde cihazı söktüm ve kontağı ölçtüm.Fakat kontak, manüel olarak test ettiğimde çalışıyordu.Neyse yanlış teşhis deyip kapatıp arızaya devam edeyim istedim ama eski haline gelmedi.Bir hata yaptığım belliydi.Üşenmeden yazılarını beğenerek izlediğim Beyinci Ali beye(Ali Rıza Uygur)gittim.Durumu anlattım.Sağ olsun ilgilendi ve 2 saat sonra cihaz hazır dedi ve cihazı alıp tekrar boğuşmaya başladım.Fakat bu arada kazandaki sensörü (NTC), rezistansını, ısı set komitatörünün tüm ölçüm ve bakımlarnı,bu arada unutmadan,program cihazına gelen tün soketlerin temizlik ve kontrollarını yaptım.Neyse makinayı devreye aldımda birde baktım arıza yok olmuş ve makina sağlıklı çalışıyordu.Tabiiki somut birşey bulamadığım için,arızanın nereden kaynaklandığını kestiremedim.Ama kanaatim şu-ki;senelerdir çalışan maki namda kontakların geçirmemiş olabileceği oldu.Bunları neden yazdım.Paylaşmak gerçekten çok güzel bir şey.Belki burdan,okurlar birşeyler alabilirler.Bu arada bu güzel siteye,yazarlarına,yöneticilerine ve özellikle dostluğu ve yaklaşımı için Sayın Ali bey'e teşekkürlerimi bir borç bilirim.Herşey için sonsuz teşekkürler.Hoşça kalın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri