Beko lcd tv ariza

slmn

Üye
Beko marka lcd televizyonumuz acilinca ekran 5 dk sonra kapaniyor ses var goruntu gidiyor arizayi bulamadik kondansatorler degistirdik sismis olanlari yine ayni sorun devam ediyor yardimci olacak ustalarimiza saygi ve hurmetlerimizi dilerizz

soğuk lehim olmuştur bir yerde ısı gelince de o lehim gevşer. parçaların tek tek ısıtılması gerekir.

Lcd akranın arka (geri) aydınlatmasını besleme devresi olarak da sağlayan inverter devresinin yerini tam olarak (Bir devre şeması varsa oradan bakarak) bulun,geçme soket-fiş bağlantısının okside olup olmadığını veya zamanla ısınıp lcd geri aydınlatma devresini bu yolla da kesebileceğini muhtemelen düşünüyorum.Bİr de bu inverter devresi içinde soğuk lehimli bir parça ısıyla kendini açık devre yapıp o an için inverterin lcd geri aydınlatma flüoresan tüplerini (Soğuk katotlu) hiç beslemeyebilir,bu da başka ihtimal olabilir.

Ayni soruyu bir crt tv için sorsaydınız,bu duruma en büyük ihtimali EHT'nin flaman ısıtma devresi hattındaki bir zaafiyetten,en başta bu EHT'nn soğuk lehim bağlantısı olarak,yani bu EHT'nin bacaklarını tekrar lehimlemenizi de isterdim.Bir crt tv'im böyle de düzeldi çünkü,bu crt tüpü neredeyse bozuk diyerek yeniden satın almak üzereydim.Kolay gelsin.

Kond çok maliyetli parçalar değil muhtemelen içlerinde kurumuş var kutupluların hepsini değiştir.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri