beko d2001 model bulaşık makinası kartı

Arkadaşlar iyi akşamlar

Beko D2001 Bulaşık makinası ısıtma problemi vardı.Rezistans, bağlantılari kart derken sorunu yakaladım.Rezistansa sağlam, elektronik kart üzerindeki rolenin lehimi yanmış.Lehimi düzeltip sağlamlaştırdım.Makina normal çalışmasını yapıyor ama role ısıtıcıyı devreye almıyor (kontak değiştirmiyor).Bu konuda yapabileceğim ne var ? Bir arkadaş test etmelisin, başka biri diyodu değiştirmelisin gibi bişeyler yazmış ama anlamadım, ne yapmalıyım ? Elektronik kart no A0 189 941 0004

Eğer sorun çözülmez ise kartı satınalıp birebir değiştirebilirmiyim ? Ekstra yapmam gereken var mı ?

Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar, mutfak dağınık kaldı, hanım başımdan ayrılmıyor :( anlarsınız durumu

Arkadaşlar iyi akşamlar

Beko D2001 Bulaşık makinası ısıtma problemi vardı.Rezistans, bağlantılari kart derken sorunu yakaladım.Rezistansa sağlam, elektronik kart üzerindeki rolenin lehimi yanmış.Lehimi düzeltip sağlamlaştırdım.Makina normal çalışmasını yapıyor ama role ısıtıcıyı devreye almıyor (kontak değiştirmiyor).Bu konuda yapabileceğim ne var ? Bir arkadaş test etmelisin, başka biri diyodu değiştirmelisin gibi bişeyler yazmış ama anlamadım, ne yapmalıyım ? Elektronik kart no A0 189 941 0004

Eğer sorun çözülmez ise kartı satınalıp birebir değiştirebilirmiyim ? Ekstra yapmam gereken var mı ?

Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar, mutfak dağınık kaldı, hanım başımdan ayrılmıyor :( anlarsınız durumu

Makina çalışırken D5 diyodu bacaklarında voltaj ölçümü yap dc12v okuman lazım voltaj geliyor ısıtma yapmıyor ise röle arızalıdır.bulamaz isen göndereyim.makina çalıştıktan deterjan çekmecesi açtıktan sonra bile D5 diyodu uçlarında dc12v görmez isen kart arızalıdır. karta ihtiyaç duyarsan göndereyim.

Makina çalışırken D5 diyodu bacaklarında voltaj ölçümü yap dc12v okuman lazım voltaj geliyor ısıtma yapmıyor ise röle arızalıdır.bulamaz isen göndereyim.makina çalıştıktan deterjan çekmecesi açtıktan sonra bile D5 diyodu uçlarında dc12v görmez isen kart arızalıdır. karta ihtiyaç duyarsan göndereyim.

Hocam iyi akşamlar

Dediklerinizi denedim, ne makina çalışırken nede deterjan kapağı açıldıktan sonra D5 diyodu uçlarında hiçbir voltaj görülmüyor.Hatta deneme amaçlı diyodun uç ölçümünü yaparken manuel deterjan kapağı aç kapa yaptırdım nafile.Hiçbir şekilde D5 diyodu uçlarında voltaj yok.Bu durumda kart gittimi diyorsunuz.:(:(:(

Şuan karta ihtiyacın var mı derseniz evet, bu konuda destek olabilirseniz sevinirim.Sizin için problem olursa ben yarın servislerden bi şekilde bulmaya çalışayım. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Selamlar ustalar.
Burda beni bir konu ilgimi cekdi Bulasik makinasi montaj ederken suyun sertliyini ana kartda bilgilendirmemiz sartmidir.Ben cok siemens bulasik makinasi montaj etdim amma suyun sertliyini hic kontrol edib ana karta bilgilendirmedim.Amma hic musteri sikayeti ile karsilasmadim.Bu konuda bilgi verirmisiniz.
Cok tesekkurler.

Son düzenleme:
ustam iyi kaşamlar bende 2 programlı b 2001 beko var 1. program çalışmıyor . hanımda 2. programda yıkama yapıyor sorun ne olabilir. 2. programda yıkamaya devam edelimmi tşkler

Merhaba,
beko d2001 bulaşık makinamda su kaçağı problemi vardı onu çözdüm ama şimdi makinayı başlattığımda yıkama yapmadan bir süre bekleyip bitti ışığı yanıyor.Acaba karttada bir arızamı var yardımcı olursanız sevinirim.
Yardımlarınız için şimdidien teşekkürler.

stok kodu :1899450120 ürünü nasıl temin edebilirim?

merhaba arkadaşlar

konu çok eski ama belki yardımcı olabilecek birisi çıkabilir diye buraya yazıyorum.(aynı forumda benzer bi sayfada da sordum cevap alamadım)

aynı makineden bende de var ve sanırım arıza da aynı...

makine su ısıtmıyor. sürekli yıkamaya çalışıyor ama kurutmaya geçemiyor.

elektronik kartı söküp kontrol ettim herhangi bir lehim patlağı vs gözükmüyor.

ısıtıcıya elektrik geliyor. buna rağmen ısıtıcıyı da söküp dışarda elektrik verdim çalışıyor.

şimdi termostatı nasıl kontrol edebilirim,
karttaki kabloları direk bağlamak sorunu çözse bile bu geçici bir çözüm değil midir
kartın kesin olarak arızalı olduğunu nasıl anlar ve nasıl çözerim @bakımcıı

yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri