Beko D1 5081B Rulman yatakta çakılı kaldı çıkmıyor.

candogan62

Üye
Beko D1 5081B çamaşır makinesi var. Rulman dağıtmış. Rulmanlar tamamen paslı olduğundan iç taraftaki rulman parçalanarak çıktı. Ancak rulmanın dışındaki halka içeride çakılı kaldı ve çıkaramıyorum. Nasıl çıkabileceği hakkında bir fikriniz var mı? Böyle bir durumla karşılaşmışsınızdır diye sorayım dedim.

Kanallara torbavida ucuyla vuruyorum vuruyorum tık yok.

IL75UsF.jpg

candoğan kardeşim nasılsın.
bu iş tornavida ile olmaz.20-25mm kalınlığında silindirik demir bul boyu 20-25cm olsa yeter.bununla rahatlıkla çıkarabilirsin.

Rulman boyle parcalanmissa kazan milinede bak orada zarar olmus ola bilir.

Beko D1 5081B çamaşır makinesi var. Rulman dağıtmış. Rulmanlar tamamen paslı olduğundan iç taraftaki rulman parçalanarak çıktı. Ancak rulmanın dışındaki halka içeride çakılı kaldı ve çıkaramıyorum. Nasıl çıkabileceği hakkında bir fikriniz var mı? Böyle bir durumla karşılaşmışsınızdır diye sorayım dedim.

Kanallara torbavida ucuyla vuruyorum vuruyorum tık yok.

IL75UsF.jpg

candoğan kardeşim nasılsın.
bu iş tornavida ile olmaz.20-25mm kalınlığında silindirik demir bul boyu 20-25cm olsa yeter.bununla rahatlıkla çıkarabilirsin.
Hocam ilgin için çok sağol. Umarım iyisindir. İçeride çakılı kaldı dediğim o arkadaki rulman değil. Ön kısımdaki parlak ince halka çakılı kaldı. Su borusunu rulmanı çıkarmak için kullanmıştım, yoksa başka türlü dediğin gibi imkansız. Ama bu halka öylesine kaldı ki ucuna hiçbir şey takılıp vurulmuyor. En son kazanı değiştirmek gerekiyordu, ben de masrafa değmez diye kartını ve motorunu aldım. Makineyi çöpe attım. Yeni makine aldık kuzenime mecburen.

@ELNUR dediğiniz gibi tambur milindeki parlak kısım da aşınmıştı. Zaten birkaç ay idare etsin diye yapacaktım ama çok hasar görmüş. Kısmet değilmiş napalım.

Abim arkadaki rulmani cikardikdan sonra iceride takili kalan rulmani resimde gorduyun demir parcasiyla cekicle cikariyorum.

Ekli dosyalar

• demir.jpg
    demir.jpg
    35.3 KB · Görüntüleme: 37
Ev ortamında olunca bulunan aletler de sınırlı oluyor. Gardrop içi demirlerinden ben de o tarz bir şey uydurdum ama ne yaptıysam rulmanın bileziği çıkmadı valla :)

Ev ortamında olunca bulunan aletler de sınırlı oluyor. Gardrop içi demirlerinden ben de o tarz bir şey uydurdum ama ne yaptıysam rulmanın bileziği çıkmadı valla :)
Abim bazende rulman bileziyine fren hidrolojisi dokuyorum 1-2 saat bekledikden sonra cikariyorum

Ekli dosyalar

• jidkis.jpg
    jidkis.jpg
    47.2 KB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular