Beko D 6102 E arıza testi ve kodları lazım

mohikan67

Üye
forumda bulamadım mutlaka yayınlanmıştır ama yardımcı olurmusunuz

Test Programı Giriş
* Devam eden bir program var ise "Başla / Beklet" tuşuna basılarak program beklemeye alınır.
* Makina 'açma/kapama' anahtarından kapatılır.
* Program seçim anahtarından 'pamuklu 90' programı seçilir.
* 'Başla / beklet' tuşunu basılarak makine enerjilendirilir. 'Başla / Beklet' ikonu yanıp sönmeye başlar.
* Fonksiyon test programına girilir. 'Başla / Beklet' tuşuna basılarak, fonksiyon testi bir adım ilerletilir.
* Isıtma ve sıkma adımında su seviye sensörü hatası varsa adım atlanır.

7segment1.png
7segment2.png
7segment3.png

Test Programı Giriş
* Devam eden bir program var ise "Başla / Beklet" tuşuna basılarak program beklemeye alınır.
* Makina 'açma/kapama' anahtarından kapatılır.
* Program seçim anahtarından 'pamuklu 90' programı seçilir.
* 'Başla / beklet' tuşunu basılarak makine enerjilendirilir. 'Başla / Beklet' ikonu yanıp sönmeye başlar.
* Fonksiyon test programına girilir. 'Başla / Beklet' tuşuna basılarak, fonksiyon testi bir adım ilerletilir.
* Isıtma ve sıkma adımında su seviye sensörü hatası varsa adım atlanır.
arkadaşlar Hata kodu F11 ne yapmalıyım

Merhaba,
listede sorunlu kompanent belli.tako ve motor bir guruptur.öncelikle motoru kontrol edebilirsin.

iyi çalışmalar

öncelikle tako bobinini ölçün. 50 ohm değer göstermesi gerekiyor. göstermiyor ise dğeiştirin. sağlam ise kartınızın motor beslemesi arızalıdır. kartı değiştirin. ben ne anlarım diyorsanız servis talebinde bulunun.

Tako bobini motorun arkasından çıkan siyah kapaklı kutunun içindeki bobindir. 2 sarı kabloyu takip edip uçlarından ölçün.

yikamamotoru.png

öncelikle tako bobinini ölçün. 50 ohm değer göstermesi gerekiyor. göstermiyor ise dğeiştirin. sağlam ise kartınızın motor beslemesi arızalıdır. kartı değiştirin. ben ne anlarım diyorsanız servis talebinde bulunun.

Tako bobini motorun arkasından çıkan siyah kapaklı kutunun içindeki bobindir. 2 sarı kabloyu takip edip uçlarından ölçün.

Ustam hazır konu açılmışken, tako bobininin altında ki mıknatıs kırılma veya çatlama durumunda değişiyor mu, yoksa motoru mu değiştirmemiz gerekiyor?

biz değiştiriyoruz. motor milini söküp preste veya çektirme ile çekip söküp değiştirilebilir. ancak yedek parça olarak satılmıyor. hurda motorlardan çıkma malzemeler ile iş görüyoruz. ama servis müdahele etmiyor motor değiştiriyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri