BEKO D 3002 Model Bulaşık makinası

FATİ42

Üye
Arıza şu şekşlde oluyor zaman zaman makina buşıkları ön yıkama yapıp bırakıyor ,yani ön yıkama seçtiğimiz zaman da sadece ön yıkama yapıyo programı sonlandırıyor ,ön yıkama seçmediğimiz zaman da sadece ön yıkama yapıyor progrramı sonlandırıyor.
Yardım ederseniz şimdiden çok teşekkür edreim

Sizin ön yıkama yapıyor diye tabir ettiğiniz durum başka bir durum da olabilir. ilk aklıma gelen bir önceki yıkama programı bitmemiş bu yüzden birsonraki prgram vermek istediğinizde önceki kaldığı yerden devam ediyor olabilir. Bir başka durum da NTC veya ısıtıcı arızası olabilir.

Öncelikle Elektronik kartı resetleyiniz. Enerji yokken P.C. Düğmesi 5. Konuma alın Basla/Dur tusuna basılarak makineye enerji verin. Basla/Dur tusuna 3 Sn. Basmaya devam edin Hafıza temizlenmis olur Basla/Dur ledi yanıp sönmeye baslar..

Daha sonra Ürünü Test programına alıp deneyip gözlemleyin

Enerji yokken Proğram düğmesini 2. konuma alın ve " Basla/Dur " butonuna basılarak makinaya enerji verin. Butona 3 Sn. basılı tutmaya devam edilin Daha sonra 2 sn. boyunca tüm ledler yanar.. Önceden hafızada kalmıs arrıza kodları var ise " program takip ledleri " yakılarak gösterilir.
* " Basla/Dur " butonuna basılarak test islemi baslatılır.

Test işlem sırası şu şekilde

Test islemi sırasında hata belirlenirse; Asağıdaki lambalar yakılarak hata kodu gösterilir.

bu konuda bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

bu konuda bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

kanyak usta merhaba

arkadaşlar merhaba

daha önce program düğmesi,ısıtıcı,ısıtıcı hortumu,beyin değişen makinam için yeni bir arıza ortaya çıktı.
makinamda su almama problemi var.makina açıkken de özellikle bekledim kablo kokusu geldi.açıp bakmadım.
daha önce değişen parçalar için bir problem olacağını sanmıyorum.
arıza konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.saygılar.

model belirtmemişsin alt taban sivici yan siviçleri kontrol et eski makinaysa su almadan isıtmaya geçmiş olabilir son olarakta hortumun bağlandığı parçayı kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,174
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri