BEKO BUZDOLABI ARIZASI..

kurdoglu

Üye
Arkadaslar 6 yıl önce beko buzdoalbı aldım ve 1 yıl kullandım evi taşıdım 5 yıldır kullanmıyordum gecen çalıştırdık dolabı calışıyor ama sogutma yapmıyor ..Bana motorun arızalı oldugu sölendi 5 yıldır çalışmayan dolap arıza yaparmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
normal şartlarda yapmaması lazım tabi. işleyen demir pas tutmaz diye de bi atasözü var

buzdolabınızın gövdesinde pas ve çürümeler yoksa tamir edilirse yenisini almaktan daha hesaplı olur.ayrıca tamiri mümkün olmayan arıza yoktur.önemli olan doğru karar vermenizdir.

gazı kaçmış olabilir gaz basıp denemek gerekir.

Arkadaslar 6 yıl önce beko buzdoalbı aldım ve 1 yıl kullandım evi taşıdım 5 yıldır kullanmıyordum gecen çalıştırdık dolabı calışıyor ama sogutma yapmıyor ..Bana motorun arızalı oldugu sölendi 5 yıldır çalışmayan dolap arıza yaparmı?

Ekovat (kompresör) çalışıyorsa büyük bir ihtimalle taşıma hatasından filtre tıkanıklığı. Filtre değiştirilip gaz basılacak; filtre sökülünce zaten basınç testi yapılır. Basınç testi olumsuz çıkarsa ekovat değişir.

ustacım çürume falan yok sıfır dolap gibi duruyor. amlamadım gittii ekovata elimi attıgımda calışıyor sonra tık edip duruyor. fan rüzgarıda yukarıdakı buzlukta yok..

ustacım çürume falan yok sıfır dolap gibi duruyor. amlamadım gittii ekovata elimi attıgımda calışıyor sonra tık edip duruyor. fan rüzgarıda yukarıdakı buzlukta yok..

Röle-termik arızasıda olabilir..onları denemeden,ölçmeden motor dememek lazım..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri