Ment

Üye
BEKO 9512 NF nofrost buzdolabımız var.

Kontrolumuzda buzdolabımızın dondurucu bölümü soğutma yapıyor.

Fan üflemesini yapıyor ama soğutma bölümü soğutmuyor.

Alttaki termostat ayarı tam orta ayarda. Niçin soğutmuyor.

İki gün durdurduğumuz halde soğutmuyor.

Sorunu tam olarak ifade ederseniz ,teknik bilginizin olup olmadıgını da belirtirseniz size yardımcı olabilecegimiz yolu belirleyip yol gösterelim .

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Teknik bilgilerim var.
Beko 9512 NF modelindeki No-Frost buzdolabının ekowatt'ı çalışıyor. No-Frost = DeepFreeze kısmı çalıştığı zaman normal olarak donduruyor. Bu kısımda bir sorun yok. Üfleme fanı çalışıyor. Kontrol edildi. Çalışıyor. Herşey normal ancak soğutucu kısmında (alt göz) soğutma olmuyor. DeepFreeze kısmını açtığımız zaman herhangi bir anormalliğin olmadığı çok hafif bir donma olduğu görüldü alt gözle iletişimi sağlayan hava kanalının açık olduğu ve alttaki termostatın kontrollarda çalıştığı görüldü. Fakat ne hikmetse alt taraf soğutmuyor. Arızanın ne olabildiğini bize anlatırsanız minnettar kalırız.

**Bir problem çıktıgında gösterge panelindeki butonlar herhangi bir fonksiyon göstermezler (sesli ikaz dışında) **.

Birkaç hata üst üste geldiginde ilk ortaya çıkan hata kodu görünür .

Dondurucu bölme kapısı üzerinde ki **SAAT EKRANINDA ** arıza kotlarını gösterir .

''E-F'' dondurucu bölme sensör hatası anlamını taşır

''E-d'' defroz sensörü hatalı kablo,soket veya sensör bozuk

''E-H''defroz işlemi hatalı termostop acık devre veya ısıtıcı hatalı veya tahliye kanalı tıkalı (defroz sürecinden 2 saat sonra defroz sensörü 13 dereceye ulaşamamış !

**RASET İŞLEMİ**

Buzdolabınızı fişten çıkarın 30 saniye bekleyin . tekrar fişi taktıgınızda rasetlenmiş olacaktır

yukarıdaki uyarılardan biri veya bir kaçını aldı iseniz bildirin devam edelim .

ilk çalıştırmada bir-iki gün sogutuyor ama daha sonra soğutmuyor fan üflüyor ekranda eo diye bir yazı çıkıyor ve kırmızı ışık yanıp sönüyor neden olabilir?

tşk
Hakan

slm arkadfaslar beko no frost 9862 cıft kapılı no forst buzdolabım var üst tarafı dıgıtal dolap gauet güzel soğutuyor ama otomatık yapmıyor f9 arızası verıyor ortam sensorunu degıstırdım gene aynı ıcınde 2 adet ortam sensoru var ıkısınıde denedım ama hala aynı

öncelikle ısıtıcıları ölçmenizi tavsiye ederim. Kart üzerinden 7'li soketteki " Sarı ile Beyaz " kablodan, üst kapı açık iken ölçüm yapın (direnç)

293 ohm ölçüyorsanız Tüm ısıtıcılar ve termal devre kesici sağlamsağlam
398 ohm ölçüyorsanız Kanal ısıtıcı arızalı ( 398 ohm defrost ısıtıcısı direnç değeri )
1078 ohm ölçüyorsanız Defrost ısıtıcısı arızalı ( 1078 ohm Kanal ısıtıcısı direnç değeri )
Açık devre ölçüyorsanız Termal devre kesici veya kablo soket hatası..

Test işlemi ise şu şekilde

Servis Testi1 ( Manuel Test )

1. Fis takıldıktan 10 sn. içinde " ALARM SUSTURMA " VE " EKONOMĐ " Butonlarına aynı anda basılır.
* Buzdolabı teste girer .Gösterge ekranında kartın versiyon numarası " 50 - 2 " Yazısı çıkar.
2. Eski versiyon elekrtronik kartlarda;
* Fistakıldıktan 30 sn. içinde " HIZLI DONDURMU " Ve " TATiL " Butonlarına aynı anda basılır.
* Buzdolabı teste girer. Gösterge ekranında " - - - " Yazısı çıkar. daha sonra ilgili tuşlarla işlem adımlarını gözetleyebilirsiniz

Beko BK9512NF modelinin gövde rafı, sebzelik üstü rafı ve kapıdaki büyük şişe rafına ihtiyacım var. Arçelik yetkili servisi demode olduğu gerekçesiyle temin edemediğini söylüyor. Gövde raflarını cam olarak kestirme imkanım var ama kapıdaki şişe rafını bulmam lazım. Temin edebileceğim yerler hakkında bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

kolay gelsin hocalarım ben dolabın hertarfına baktım yanlız hiç bir model bulamadım

bendeki no-frost beko dolabın üstünde ekran var soltarafında dereceyi gösteriyor sağ tarafında ısı ayar düğmesi felan ben bu dolabın kart kısmını açmıştım bakmak için :D içinden kablo gevşemiş renklerini karıştırdım ole bağladım makina biraz çalıştıktan sonra belli bir - dereceye ulaştıktan sonra fo hatası veriyor bu nedendir acaba yardımınız için şimdiden teşekkür ederim birde bu hata mesajlarının ne anlama geldiğini yazabilirmisiniz hayırlı akşamlar.

F0 ısıtıcı hatası anlamında. dolabın modeli içinde sol yan duvarda ya da sebzelik bölmesinde sol yan duvarda bulunur

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri