Beko BK 24 Klima İç Ünite Fan Arızası

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selam ustalar.BK 24 modelli beko klimada Dis unite fani tez tez duruyordu.Ic unitede olan trupka( ic unite radiatr isi sensoru) deyisdirdim.klima normal isledi.fakat simdi ic unite fani tez tez surekli calisiyor sonra yavasiyor.boyle islem yapa duruyor.Bu acaba neden ola bilir?.qazi normal.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
gardaş..
önce klima iç evaparatör dış ünite evaparatörleri temizmi ona bi bak...
sonra taktığın sensor evap boru sensorumü oda sensörümü sensörleri yerinden çıkararak boru sensörüne sıcak su ile bir aldat bakalım ne olacak ??
iç üniteye giriş çıkış sıcaklıkları ne dış ortam sıcaklığı nedir gaz basınçı soğutmada ısıtmada kaç bar gösteriyor...
yazda doğru bir yorum yapalım...
sevgiler
not:foruma azerbaycandanmı katılıyorsun

dış ünite fanını bir nedenden dolayı yavaşlatır yada durdurur..

Dış hava sıcaklıgı (kıs için söylüyorum) çok düşükse evaporasyon sıcaklığını düşürmek için yani ısı toplayabilmek için fanı durdurur...
Normaldir. Ama cihaz arızamı veriyor yoksa normal çalışmaya devam ediyormu..??

[h=2]
icon1.png
[/h]
gardaş..
önce klima iç evaparatör dış ünite evaparatörleri temizmi ona bi bak...
sonra taktığın sensor evap boru sensorumü oda sensörümü sensörleri yerinden çıkararak boru sensörüne sıcak su ile bir aldat bakalım ne olacak ??
iç üniteye giriş çıkış sıcaklıkları ne dış ortam sıcaklığı nedir gaz basınçı soğutmada ısıtmada kaç bar gösteriyor...
yazda doğru bir yorum yapalım...
sevgiler
not:foruma azerbaycandanmı katılıyorsun

OK SOYLERIM​

Ic unite ana kart deyisdirdim problem hell olundu

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9