Beko 9000 BTU Klima soğutmadayken ısıtmaya geçiyor

rifat74

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşım aradı beni 9000 Btu Beko kliması server odasında 18 derece soğutmaya ayarlıyken 10 dakika soğutma yaptıktan sonra kendi kendine ısıtmaya geçiyormuş. Bu sorun daha önce yokmuş 2 gün önce başlamış. Sebebi ne olabilir acaba? Sensör arızası olabilir mi? Yardım ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben klimacı değilim fakat dış ünite fanı çalışmıyordur.Yada sıkışıktır.

Sorun sensör sorunu olabilir. Sıcaklıkları ( batarya ve oda ) yanlış okuyor ve cihazı defrost konumuna alıyor bu nedenle ısıtma konumuna geçiyormuş gibi algılanyor olabilir.

Kart arızası olabilir

Kumanda sorunu olabilir.

Söylenildiği gibi 4 yollu veya bobininde sıkıntı olabilir.

Klima server odasında kullanıldığından sadece soğutmada çalıştırılıyor. Bu nedenle hiç uğraşmadım 4 yollu vana'nın rölesini iptal ettim. Şu an sorun kalmadı, herkese teşekkürler cevapları için.

Cihaz kisin defrost yapmak zorunda kaldiginda ne olacak?

Benzer bir duruma mudahale etmek zorunda kalmistim.

Cihaz kisin defrost yapmak zorunda kaldiginda ne olacak?

Benzer bir duruma mudahale etmek zorunda kalmistim.
Klima kapalı alanda çalışıyor, depo orası, onun sorun olacağını sanmıyorum fakat dün tüm gün çalışmasına rağmen bugün röle iptal ettiğim halde yine ısıtmaya geçmiş. Sanırım 4 yollu vanayı değitirmek gerekecek.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri