beko 3502 PY bulaşık makinası

asucan

Üye
beko 3502 py bulaşık makinası arızalandı servis çağırdım kablo grubundan olduğunu söylediler fiyat çok yüksek gelince (150 tl) yaptırmaktan vazgeçtim nasıl olsa atılacak diye kendim söktüm kablolara bakarken taşma şamandıra bağlantı soketleri yanmış gittim servisten parçayı aldım taktım makina çalışıyor fakat proğram ilerlemiyor ayrıca bu modellerinde kart yok proğram otomatiğinden olabilirmi yardımcı olursanız sevinirm

beko 3502 py bulaşık makinası arızalandı servis çağırdım kablo grubundan olduğunu söylediler fiyat çok yüksek gelince (150 tl) yaptırmaktan vazgeçtim nasıl olsa atılacak diye kendim söktüm kablolara bakarken taşma şamandıra bağlantı soketleri yanmış gittim servisten parçayı aldım taktım makina çalışıyor fakat proğram ilerlemiyor ayrıca bu modellerinde kart yok proğram otomatiğinden olabilirmi yardımcı olursanız sevinirm
taşma sivici bağlantı soketleri yanması ilginç orada yüklü bir akım geçmemektedir.eminmisiniz.
taşma sivici bulaşık makinalarında en çok yükü taşıyan kablolar kapının hareketli bölümünden kopma YAPMAKTADIR. YANİ ÖN PANELDEN AŞAĞI GİDEN KABLOLARDAN kalın olan kablolar elektrik yükünü taşıdığı için kopma meydana gelmektedir.kalın kablolarda kopm varmı ölçerek kontrol ediniz.program takılması programın ilerlememesi %90 makinanın ısıtma yapmamasından kaynaklıdır.makinanız ısıtma yapmıyor ise kabloları kontrol ediniz.eğer ısıtma yapıyor ise 50 ve 65 derecelik termostatlar da arızalı olabilir.kontrol ediniz.
50-65 derecelik termostatlar:
735-RR-2982,0,1898080100-termostat-do-lodowki.jpg

Teşekürler bakımcı evet taşma sivici bağlantı soketleri kömürleşmiş vaziyetteydi dediğiniz gibi ısınma olmuyor kabloları kontrol edip tekrar yazarım teşekürler.

Özellikle kalın kablolarda herehangi bir kopma sorunu yok taşma sivicindeki uçların yanlış takılması gibi bir durum var bu böyle bir soruna yol açabilirmi makinanın sökmediğim yeri kalmadı sökülemeyen saç kısımları keserek açtım ama herhangi bir durum yok acaba ayar düğmesi otomatiğini mi değiştirsek bilemiyorum

Özellikle kalın kablolarda herehangi bir kopma sorunu yok taşma sivicindeki uçların yanlış takılması gibi bir durum var bu böyle bir soruna yol açabilirmi makinanın sökmediğim yeri kalmadı sökülemeyen saç kısımları keserek açtım ama herhangi bir durum yok acaba ayar düğmesi otomatiğini mi değiştirsek bilemiyorum
taşma siviç kabloların yanlış bağlamış olabilirsin.taşma sivicine 3 kablo girmektedir.bu kabloların yerlerini değiştirerek hangi bağlantıda su alıp sivice bastığında su almayı kesip pompa devreye giriyor ise o bağlantı doğru bağlantıdır.

sayın bakımcı sivici dediğiniz gibi yanlış bağlamışım sıralamayı bir kağıda yazmıştım doğrusunu bağladım tekrar çalıştırdım otomatik ilerlemediği için bir iki tık elle ilerlettim su almaya ve yıkamaya başladı fakat ilerleme başlamadığı için bir müddet sonra alttan hafifçe su sızmaya başlayınca makina suyu boşaltma durumuna geçti ne yapmam gerekir yardımınızı bekliyorum teşekürler.

Büyük ihtimalle makinanız suyu kesmiyor, su sayaç kartı arızalı. Sürekli su aldığı için yan çenelerden su taşarak , taşma şamandrası içine doluyor. Suyun fazlası boşalınca, tekrar almaya başlıyor ve tekrar boşaltıyor. Kısır döngüye giriyor ve program ilerlemiyor. Su sayaç kartını değiştirirseniz düzelir.

sayın bakımcı sivici dediğiniz gibi yanlış bağlamışım sıralamayı bir kağıda yazmıştım doğrusunu bağladım tekrar çalıştırdım otomatik ilerlemediği için bir iki tık elle ilerlettim su almaya ve yıkamaya başladı fakat ilerleme başlamadığı için bir müddet sonra alttan hafifçe su sızmaya başlayınca makina suyu boşaltma durumuna geçti ne yapmam gerekir yardımınızı bekliyorum teşekürler.

suyu nereden kaçırdığını tesbit ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri