Beko 3023k tam kurutmalı çamaşır makinası şema

cevatusta

Üye
S,a arkadaşlar bu makinanın beyin uçları karışık geldi bana yani beyin üzerinde hangi uç nereye takılacak bunu bilmiyorum şema olan arkadaşım varsa sevinirim ayda elinde makina olan arkadaşım varsa yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler.

QX7Pmv.jpg
oQkdD7.jpg

Aleyküm selam,merhaba,sn.cevatusta;Söylediğiniz bu ünite acaba tam olarak beyin ünitesi midir,bundan tam olarak da eminsiniz değil mi? Beko tam kurutmalı çamaşır makinenizin beyni elektronik tipte (Pic yazılımı ile mikrodenetleyicinin kontrollünde çalışan programlanmış elektronik devre ile) olmayıp da yukarıdaki gibi elektro-mekanik bir beyne de sahipse (Eski modellerdeki gibi) zaten beyin üzerindeki çok sayıda pin kontakların yine makine üzerinde mevcut olan bir sokete,menteşe kısmından tam geçirilip de oturtulduktan sonra,yalnızca tek bir yönde,konumda da geçen "pin uçları-soket geçiş sistemi" de mevcuttur.Değişik yön ve konumlarda bunu yerine takmaya da çalışsanız,bu pinli kontaklar zaten bu sokete tam uyup hiç geçemez.Ancak yapısı resimleri üstte de görülen eski tipteki elekto-mekanik iç mini kontaklara sahip eski model çamaşır makineleri beyni gibi ise de tabiki.(Not:Yukarıdaki beyin,makine yıkama program ünitesi olarak arçelik 2200'ün bir beynidir.) Kolay gelsin.

S,a arkadaşlar bu makinanın beyin uçları karışık geldi bana yani beyin üzerinde hangi uç nereye takılacak bunu bilmiyorum şema olan arkadaşım varsa sevinirim ayda elinde makina olan arkadaşım varsa yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler.
şeması elimde mevcut bana özelden ulaşırsan yardımcı olurum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri