beko 2518cx çamaşır makinesi yardım

Makine yıkama yaparken ve sıkma yaparken motor sürekli çalışmıyor yüksek devirde dönüyor ve duruyor bekliyor tekrar dönüyor ama surekli olarak dönmüyor simdiden Teşekkürler.

Su bosaltiyor hersey çalışıyor sadece motor çalışması gerektigi gibi çalışmıyor

Merhaba.Elektronik tipte olmayıp da elektromekanik tip bir çamaşır makinesi ise (Arçelik 2200 gibi) elektro mekanik kontaklı beyin ünitesinin iç kontaklarında bir sorun olabilir.Söylediğiniz türden bir arızası nedeniyle de (Motorun tamburu belirli periyotlarsa döndürmeyip es (Boşta=bekleme süreli) tamburun bazı yerlerde hiç dönmeden geçmesi nedeni ile 90 tl. vererek elektomekanik esaslı çalışan bu beynini de değiştirmiştim (5-6 sene öncesinde.)Elektronik tipte bir makinede bu olay eğer oluyorsa,makine anakartında pic yazılımı yüklü yani yıkamayla ilgili tüm program bilgilerinin hafızasında yüklü olduğu ve tüm programalrın yürütülmesinden de sorumlu olan pic entegresinde veya onun çalışmasında indirekt yoldan bir olumsuzluğa neden olabilen elektronik bir devre elemanında (Anakartın revizyona girip incelenmesi gerekebilir kanımca) bir arıza yüzünden kesiklik (Boşa geçen bu program evresi) oluşmuş da olabilir.Kolay gelsin.

Ben program kartını inceledim herhangi bir ariza yok pic programında bozukluk olabilirmi yada arizayi nasil giderebilirim Teşekkürler

motor tako generatörünü kontrol ediniz.mıknatısta kırık olabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri