beko çamaşır makinası 2612 c

omurkosem

Üye
beko 2612 c çamaşır makinası beynine ihtiyacım var.
beyin modeli :3300
arıza:makina suyu alıyor.beyin belli süre çalışıyor ama motur çalış mıyor,beyin takılı kalıyor ve garip sesler çıkartıyor.

muhtemelen kapı kilidinize su gelmiş beyin kontaklarında spak yaparak kontak kilitlenmesi olmuş mekanik zorlanıyor PGS nin degişmesi lazım (beyin)

bende d7081e çamaşır makinası var beko. Ana yıkama yanıp sönüyor.Kartta iki tane entegre var onları değiştirdim.bu seferde durulama ışığı yanıp sönüyor.Abi bunu nasıl çözebiliriz yardımcı olabilirmisin. Mailime cevabı gönderirmisin ********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim makinada da program atlama sorunu var yardım istiyorum.

bende d7081e çamaşır makinası var beko. Ana yıkama yanıp sönüyor.Kartta iki tane entegre var onları değiştirdim.bu seferde durulama ışığı yanıp sönüyor.Abi bunu nasıl çözebiliriz yardımcı olabilirmisin. Mailime cevabı gönderirmisin *********@hotmail.com

bena ulaştır halledip göndereyim
------------------
benim makinada da program atlama sorunu var yardım istiyorum.

nasıl bir atlama atlama demekle neyi kastediyorsunuz

Son düzenleme:
size bir şey sormak istiyorum yeni bir konu gerekirse açarım

benim de 2612 c makinemde az önce farkettiğim bir sorun var: ön yıkama yapacağı zaman deterjan gözünün her ikisine de su geliyor böylece deterjanın ikisini bir anda alıyor. bunun dışında yıkamada sıkmada sorun yok. ayrıca ön yıkamasız tek gözde su alırken de sorun yok alması gerektiği gözden su alıyor. sorun sizce nerededir. inşallah beyin değildir :(

Deterjan kutusu üzerindeki su yönlendirme kolunu ayarlamak gerekir

aaa çok teşekkür ederim. bu kadar hızlı ve pratik bir çözüm önerdiğiniz için deneyip sonucu bildiririm

Şebeke suyumuz biraz fazla tazyikli o bozmuş olabilir mi? gerekirse tesisata basınç düşürücü takmak için soruyorum?

Basınç değerini bilmiyoruz bişey diyemem ama çekmeceye gelen miktarı fazla görünüyor ise çeşmeyi kısıp su debisini düşürebilirsiniz

üst kapağı açıp kontrol ettim. size şu şekilde tarif edeyim...

makinenin beynine bağlı kollar yardımı ile deterjan gözüne giren tek musluk yönlendiriliyor. beyin hangi programa dönerse kol yönlendirmeyi ayarlıyor. (muş eskiden)

dikkat ettim ki yönlendirmenin dibinde tortu gibi birşey birikmiş. sorunun kaynağını anlamadım, suyu azaltacak veya ayar yapacak hiç bir yer göremedim. isterseniz kapağı tekrar söküp resim ekleyebilirim. makinenin su alma işlemini takip ediyoruz tamamen manuele bağlamış durumda :(

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri