Bedava enerji olayı mümkün mü ?

GND_

Üye
Merhaba arkadaşlar tübitak bilim fuarı için bir grup fen bilgisi öğretmene çeşitli proje ve devreler hazırlıyorum orada öğretmenin birisi şöyle bişey yazmış
Sonsuz döngülü enerji üreten bir makina projesi çizdiğini söylemiş. ben böyle bir şeyin mümkün olmıyacağını izah ettim çünkü forum sayfalarında bununla ilgli hep olumsuz şeyler okudum genelde bu işin dolandırıcılık amaçlı yapılıyor projeyi çizdim diyen öğretmen de bazı fizikle alakalı projeler çizimler paylaşmış manyetik alan oluyor felan demiş sizlerin bu konuda kş düşünceleri nedir acaba ??

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sonsuz döngü ile enerji üretmek bence mümkün. Sadece çözülmesi çok zor olan bir kaç sorunu var. Manyetik bir generatör yapıldı videoları yayınlandı ama gerisi gelmedi. Kimki bu sorunları halleder nobeli de o alır. Keşke Tesla babamız yaşasaydı da hiç bu kadar uğraşmasaydık.

Sonsuz döngü ile enerji üretmek bence mümkün. Sadece çözülmesi çok zor olan bir kaç sorunu var. Manyetik bir generatör yapıldı videoları yayınlandı ama gerisi gelmedi. Kimki bu sorunları halleder nobeli de o alır. Keşke Tesla babamız yaşasaydı da hiç bu kadar uğraşmasaydık.

iyide usta bu sanal ortamda meşhur bir adam var hatta geçenler de benide facede ekled kabul etmedim Kubilay barlas diye birisi normalde lise mezunu bu vatandaş ama sakarya belediyesine mühendisim diye grip free enerji bilme ne diye belediyeyi dolandırmış herif... bazı forum sitelerinde çok popüler bir dolandırıcı... :D

Hiçbir turlu şey yoktan varolmadığını gore bedavayada birşey olmaz bir turu başka bir ture çevirerek maliyet düşer verim aynı kalabilir bende önceden muammer yildiz adında bi emekli komser abimiz böle birşey yapmıştı şimdi ortalarda yok

Hiçbir turlu şey yoktan varolmadığını gore bedavayada birşey olmaz bir turu başka bir ture çevirerek maliyet düşer verim aynı kalabilir bende önceden muammer yildiz adında bi emekli komser abimiz böle birşey yapmıştı şimdi ortalarda yok

Size katılmıyorum şöyle ki :

Her gün güneş yeniden doğar, atmosfer içerisinde ısı farklılıklarından dolayı oluşan hava akımları, ayın dünya üzerinde yörüngesi ve ve ayın dünya etrafındaki dönüşü ve yerçekimi gibi.

Bunlara kesinlikle sonsuz diyemeyiz ancak etrafımızda dönel bir enerji mevcut.

Neyse fazla konuyu dağıtmadan asıl konumuza dönelim, henüz orta çağınları veya yeni çağın başlarında ve elektrik kullanımından yüzlerce sene evel muhteşem dahi sanatçı Leonardo Da Vinci'nin bu konuda araştırmaları olmuş, notlarını almış çizimlerini yapmış ve bunlar hayret verici. Youtube üzerindike videolara hayal ürünü veya aldatmaca diyebilirsiniz ki bende aynı kanaateyim, lakin bunun imkansız olduğu anlamına gelmez. Hiç kimse yoktan birşey var etmeye çalışmıyor aksine yerçekimi ve mıknatıslar çekim gücü olan birer enerji kaynağı aynı güneş enerjisini ve rüzgar gibi.

ve son kısa bir video.

bu iş zivanadan çikmiş sanırım iş için taniştiğim arkadaşlar israrla arayıp bu işe gırelım sermaye koyuyorlar adamlar oyle inanmışlarkı isim vermıcem 4 kişi çeşitli yerlerden benı aradılar bu işe gırelım dıye içlerınden bırı fabrıkası var adamın çalışma için eleman makıne techizat ne dersen kabul bukadar ınandırılmış ınsanlar azicik ufukta işik olsa gıreceğımde sonunda rezil olmak varİ::))

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri