enerji yoktan var; vardan da yok edilemez. öncelikle bunu aklımıza sokalım. ve hiçbirşekilde de kazançla katlanamaz. yani akü ile bir inverter aracılığı ile tv vs. çalıştırırsın ama akü bitene kadar. akünün bitmemesi için de inverterle aküyü doldurursan tv yi nasıl çalıştıracaksın. bu ve bunun gibi milyonlarca uydurma şeyler daha çok çıkacak karşımıza.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
haberi bende seyretmiştim fox tv'de çıktı şu genç spiker eleman var ya türk mucit falan diye verdi gazı. yanlış hatırlamıyosam eleman fatura ödeme merkezine kurmuş sistemi, 4-5 tane bilgisayar, printer, prizler aydınlatma. hepsini burdan besliyorum diyoda koyduğu ups gördüğüm kadarıyla tek pc'lik 600-1000va'lik bişey. eleman araba aküsünün çıkışını dc/ac çeviriciye bağlamış 220v'a çevirmiş. bu çeviricide en fazla 1000W olsun hadi. çevirici çıkışınıda ups'e vermiş. tek pc'lik ups çıkışınıda bütün cihazlara. yani saçmalıktan başka birşey değil.

arkadaşlar bu sistemi bende denemek istiyorum hatta ön hazırlıklarımı tamamlamak üzereyim.Yaklaşık 150-200 w. lık bir deneme olacak olumlu sonuç alrsam sistemi büyütücem. Olmayacak belki ama tartışmaktan sa deneyip görmek veya yanıldığımı anlamak daha iyi olur gibi geliyor...Kim bilir belkide olumlu bir sonuç alır hatta bir iki ekle geliştiririm belli mi olur :)

arkadaşlar bu sistemi bende denemek istiyorum hatta ön hazırlıklarımı tamamlamak üzereyim.Yaklaşık 150-200 w. lık bir deneme olacak olumlu sonuç alrsam sistemi büyütücem. Olmayacak belki ama tartışmaktan sa deneyip görmek veya yanıldığımı anlamak daha iyi olur gibi geliyor...Kim bilir belkide olumlu bir sonuç alır hatta bir iki ekle geliştiririm belli mi olur :)

elde edeceğin sonucu öngöremiyorsan haybeye uğraşıyorsun.

ben de izledim, eleman elektrik fatura ödem merkezinde çalışıyor,
hatta haberci "buası bir elektrik fatura ödeme merkezi, ama burada fatura ödenmiyor" gibi bir cümle kullandı :)
eleman aküye bir doğrultucu takmış, onu da UPS'e bağlamış ve ofisteki lambaları, 2 adet bilgisayar, 1 adet yazıcı/fax ve bir su sebili bu sisteme bağlanmış.

dün de yine haberlerde bir amca çıktı, dağdan akan su üzerine bir değirmen kurmuş, değirmene bağladığı redüktörü dinamoya bağlamış, fatura ödemeden elektrik kullanıyordu.
tamam bu sistem mantıklı, ama ilk sistem ! :(

insanlarda bu bedavacılık oldukça daha böyle haberler çook prim yapar ;)

tamam değirmene bağla jeneratörü elektrik üret bu tamam ama UPS komple yalan

Böyle bir cevap olamaz ya... deneyip görmek lazım yanlıştır azda olsa elektrikten anlıyorsanız bunu yazmanız bile hata bence sonucun ne olacağı denemedende açık zaten. bu çok mantıksız. saçma

Böyle bir cevap olamaz ya... deneyip görmek lazım yanlıştır azda olsa elektrikten anlıyorsanız bunu yazmanız bile hata bence sonucun ne olacağı denemedende açık zaten. bu çok mantıksız. saçma

arkadaşın parasıda vaktide bol herhalde:D

bide 10 yıl dediler beni aldı bi gülme ...adam aküyü invertöre ,invertörüde ups e bağlamış olay bu .mantıken bir düşünülürse bunun dalavere dubara bir haber olduğu anlaşılır .

denemek isteyen arkadaşlar aşağıdaki deneyide deneyebilirler

arabanızın tüpünü ağzına kadar doldurun
tüpteki gaz motora gider güç üretilir
güçtekerleklere verilirir
bisüre sonra tüpteki gazın bittiğini görüsünüz

tüp 10 yıl gidiyormu gözleyin:D
bizede sonucu yazın:D

adamın yaptığı sistemin aynısı buyrun deneyin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149