pek mümkün değil diye düşünüyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aküleri işyerinde şarj edip evde de o aküleri kullanıyorsa olabilir. ama yakalanmamak şartıyla.sonunda iştende olmak var :D

butun yorumları emen hemen okudum ne yazıkkı aranızda bır kısıde cıkıp arkadaslar bu dunyada olmaz dıye bırsey yoktur ugrasılırsa olur dıyen bırıne raslamadım ..sızlere ogretılen (yada sabıtlenen dıyeyım) bılgıler dogrultusunda hepınız aynıs seylerı ortalama yazmıssınız hatta bazıları vermeden almak allaha mahsustur gıbı yorumlar yapmıs..pehhh. eınsteın de sızın gıbı dusunseydı okadar arastırmalar yaparak okadar seylerı ortaya cıkarmazdı ..(zaten onun devrındede ona delı kacık vss.. demıslerdı )ama adam neler yaptı ortada..
hatta bazı arkadaslar sunu soylemısler enerjı ne ne varolur nede yokolur yada bunun gıbı seyler soylemıs ler ..
evet surtunme kuvvetınden yada dıger etkenlerden dolayı guc kaybı olacakdır..amac o degılkı zaten.. amaç o enerjıyı sonsuz dongu ıcerısıne sokabılecek yanı sureklı enerjı verebılecek tertıbatı ortaya cıkarmaktır.. bi dusunsenıze bunu yok bu bole olmaz kayıp vss. cok olur dıyerekmı bulacak turk mılletı .. ben sıze bır ornek vereyım bu konu dedıgınız gıbı okadar onemlı olmamıs olsaydı dunya devletlerı bırleserek enerjı uretımınınde yenı projeler uzerıne mılyonlarca dolar yatırarak arastırma yapmazlardı gecmısdekı bılım adamlarıda sızler gıbı dusunselerdı okadar ıcat ortaya cıkmazdı ..
neden olmasın bı dusunun o surtunme kuvvetı onun guc kaybına neden oluyorsa demekkı yapabılecegın tertıbat o kaybettıgın gucun yerıne gecebılecek kadar yuksek olmalı bu olmaz dıyerek kaldırıp bı kenara atarsan olmaz tabı ama bunun uzerıne gıderek ugrasırsan neden olmasınkı ..tekrar edıyorum olmaz dıye bırsey yoktur sadece var olanı bulup ortaya cıkarmak vardır bunuda arastırarak deneyerek yaparsın..

Deneyin ancak sonunun hüsran olacağını bilin umut beklemeyin ancak deneyin olmadığını görmenin daha iyi bir yolu yok

Anlattığın projede çizimler ve ayrıntılı bir anlatım olması gerekir. Bu anlatımınızda elaman sadece aküden 12 Voltdan bir şekilde 220 volt AC gerilim üretmiş. Sanırım gücüde çok düşük olacaktır.

enerji herzaman çok önemli bir güçtür. Bu yüzden üllkeler savaşıyor. Bedava elektrik söz konusu olunca ortada bir gerçek olsa bile bu tip projelerin üstleri karartılıyor, paten dosyaları bilinçli olarak incelenmiyor ve zamanla insanlarada unutturuluyor. Bu tip proje yapanlarında vay haline işi çok zor valla.... Bu tip projesi olanlar lutfen bir kaç devlet yetkilileri ile irtibata geçsin ve adınızıda asla söylemeyin bende uyarması
tayfun bey katılıyorum lakin bu bir son değil eninde sonunda patlayacak bu tip bir proje şayet ben yapsam böyle bir proje patent peşinde koşmam paylaşırım kaçak tüketenlere ve bize ödetenlere nisbet daha çok mucit adaylarına ulaştırmaktır çözüm. elbette bu yasa dışı bir olay olur biliyorum burası siyaset yeri değil ama ben şunu belirtmeliyimki proje üstü karatanların tamamı vatan hainidir.
Diyelimki el altından bir projeyi hayata geçirsek bu seferde motor ve alternatör imalatı yapan vede yapılışında kullanıla malzemeler at katır pahasına ulaşır öyle yada böyle vatandaşın eli mahküm kendi gücünün farkında olmadan yaşamaya devam edecek

konu başlığına baktığımda gerçekten bedava elektrik üretimi bulundu diye sevinmiştim tüh desenize o günlere daha çok var :))

butun yorumları emen hemen okudum ne yazıkkı aranızda bır kısıde cıkıp arkadaslar bu dunyada olmaz dıye bırsey yoktur ugrasılırsa olur dıyen bırıne raslamadım ..sızlere ogretılen (yada sabıtlenen dıyeyım) bılgıler dogrultusunda hepınız aynıs seylerı ortalama yazmıssınız hatta bazıları vermeden almak allaha mahsustur gıbı yorumlar yapmıs..pehhh. eınsteın de sızın gıbı dusunseydı okadar arastırmalar yaparak okadar seylerı ortaya cıkarmazdı ..(zaten onun devrındede ona delı kacık vss.. demıslerdı )ama adam neler yaptı ortada..
hatta bazı arkadaslar sunu soylemısler enerjı ne ne varolur nede yokolur yada bunun gıbı seyler soylemıs ler ..
evet surtunme kuvvetınden yada dıger etkenlerden dolayı guc kaybı olacakdır..amac o degılkı zaten.. amaç o enerjıyı sonsuz dongu ıcerısıne sokabılecek yanı sureklı enerjı verebılecek tertıbatı ortaya cıkarmaktır.. bi dusunsenıze bunu yok bu bole olmaz kayıp vss. cok olur dıyerekmı bulacak turk mılletı .. ben sıze bır ornek vereyım bu konu dedıgınız gıbı okadar onemlı olmamıs olsaydı dunya devletlerı bırleserek enerjı uretımınınde yenı projeler uzerıne mılyonlarca dolar yatırarak arastırma yapmazlardı gecmısdekı bılım adamlarıda sızler gıbı dusunselerdı okadar ıcat ortaya cıkmazdı ..
neden olmasın bı dusunun o surtunme kuvvetı onun guc kaybına neden oluyorsa demekkı yapabılecegın tertıbat o kaybettıgın gucun yerıne gecebılecek kadar yuksek olmalı bu olmaz dıyerek kaldırıp bı kenara atarsan olmaz tabı ama bunun uzerıne gıderek ugrasırsan neden olmasınkı ..tekrar edıyorum olmaz dıye bırsey yoktur sadece var olanı bulup ortaya cıkarmak vardır bunuda arastırarak deneyerek yaparsın..

Tamamen katılıyorum.Olmaz diye sabit bir felsefe içersinde olsaydı insanlar bugünkü teknolojiye ulaşılamazdı diye düşünüyorum.

Bencede olmaz diye birşey yoktur sadece üzerinde fazla çalışmak lazım. benim fikrimde şu. 12 voltluk bir aküyü yine 12 voltla çalışan bir motora bağlayıp motoruda çoklu kasnak düzeneğiyle benzinli jeneratörün üreteciyle birleştirip (benzinli jeneratör motorlarının çogunda akü şarj üniteside mevcut) arkadaşın dediği gibi bir döngü yaratılabilir. buna imkansız denemez.

ha şöyle bir durum olabilir güç bindiginde kısa vadede olmasada uzun vadede akü bitebilir-bitmeyedebilir. bu bağlanacak jeneratörün kapasitesine bağlı olabilir. Akümülatöre alternatif olarak 12v luk güç ünitesiyle iş belki çözülebilir. örn: 650 watt lık basit bir jeneratörle buzdolabı 2 ampul 1 tv çalışabilir ama siz 12v elektrik çekersiniz. falan filan denemek lazım ben denemedim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri