Berkcan Berk

Siemens Temsilcisi
Beckhoff Otomasyon, sahne ve şov sektörüne yönelik geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Tek bir EL6851 DMX master modülü ile 32 adet slave’e bağlanabilirsiniz. Daha fazla cihazın kontrol edilmesi gerekirse DMX dağıtıcılar kullanarak ağ 64 adete kadar genişletilebilir. EL6851 DMX modüllerini yan yan istediğiniz kadar takabilir ve daha yüksek adetlerdeki DMX slave’leri kontrol edebilirsiniz. Yine benzer şekilde DMX bir masterı EL6851-0010 DMX slave modülü ile haberleştirebilirsiniz.

EL6851 │ DMX Master / Slave Modül

Beckhoff, “SMPTE Timecode” arayüzüne sahip tek otomasyon şirketidir. Bununla ilgili açıklayıcı bir dökümana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SMPTE Timecode

Beckhoff ile gerçekleştirilen bazı sahne ve şov uygulama örneklerine aşağıdan erişebilirsiniz. Sizinle de benzer uygulamalar gerçekleştirmek isteriz.

Sahne ve Şov Teknolojisi Uygulama Notları:
DMX.gif

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PC tabanlı sahne ve şov teknolojisi

PC tabanlı kontrol ile tipik sahne ve şov uygulamaları

Sahne ve gösteri teknolojileri için denetim elemanı olarak Veri Gözlüğü

DMX Master/Slave Terminal

IEC 61131-3 programlama ile ilgili türkçe döküman vs nerden bulabilirim şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Gönderdiğim dosyanın işinize yarayacağını umuyorum. Tam olarak nasıl bir uygulama yapacağınızı yazarsanız daha detaylı bir paylaşım yapabilirim.

ftp://ftp.beckhoff.com/turkey/Teknik%20Egitim.pdf

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri