BC161 Transistor

cereyancii

Üye
merhaba arkadaşlar bir proje için BC161 transistorün beta değer aralığı lazım bana ve bulamadım yardımcı olabilecek varmı ?

hangi voltda hangi frekansta hangi yükte ?

220 V 50 Hz idi ama sagolasın hocam gerek kalmadı

BC161 i 220 voltta kullanamazsın çünkü Emiter kollektör gerilimi 60 Volttur.
Onun yerine MOC serisi triyak bazlı optik izelatör kullanman gerekir.
Ne Çalıştıracağın açma kapama periyodunu veya sinyal sistemini bilmiyorum bu sebepden dolayı şunu kullan, bunu al diyemem...

Entegrenin pin başına düşen sinyal gücü 10mA ise MOC3062 Kullanamazsın çünkü ilgili opto izelatörün forward akımı 30mA dir.
Yükün misal 5 KW ise o zaman bir optik izelatör yerine solid state (AC) kullanabilirsin.
Minyonlarca malzeme milyonlarca amaç var. Derdini anlatamayan derman bulamaz...

BC161 i 220 voltta kullanamazsın çünkü Emiter kollektör gerilimi 60 Volttur.
Onun yerine MOC serisi triyak bazlı optik izelatör kullanman gerekir.
Ne Çalıştıracağın açma kapama periyodunu veya sinyal sistemini bilmiyorum bu sebepden dolayı şunu kullan, bunu al diyemem...

Entegrenin pin başına düşen sinyal gücü 10mA ise MOC3062 Kullanamazsın çünkü ilgili opto izelatörün forward akımı 30mA dir.
Yükün misal 5 KW ise o zaman bir optik izelatör yerine solid state (AC) kullanabilirsin.
Minyonlarca malzeme milyonlarca amaç var. Derdini anlatamayan derman bulamaz...
hocam ya bıraz eksık bılgı ıle cevaplıyorum yapmamız gereken bı proje var ve haklısın gırıs gerılımını dusurecek bır regülatör kullanacaz yanlıs hatırlamıyorsam da yuzde 10 yanı 22 volta kadar dusecek gerilim .. verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederım ve devre ıcın suan ugrasamıyoruz sınavlar vs yuzunden ben gereklı bılgıyı tam toplasam bana yardımcı olabılırsenız sevınırım .. yapılacak devre aslında cok basıt bıse sadece beta muhabbetı ıle transistörün verilen bazı değerlerıne gore cıkıs gerılımlerını almamız gerekıyor .. e maıl adresim [email protected] .eger burdan yazarsanız sevınırım ve acıkcası mutlu olurum devre hakkındakı bılgılerı aldıktan sonra da yardımınızı ısterım .. sımdıden tesekkur ederım hersey ıcın

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri