bayan elektrik mühendisi

Sihirli kelime " sevmek,istemektir ".Severse,isterse,herşeyi yapar.Doktorun,şarkıcı türkücü olduğu imtihan sisteminde,istediği tahsili seçebilen kaç kişi varki ?
Hocam herkesin kucukken kurdugu hayaller vardir, buyuyunce doktor olucam iste avukat olucam hakim olucam vs.. herkes istedigi arzu ettigi ve severek yapmak istedigi seyi secebilse ve o meslegi icra edebilse ne guzel olur.ama sartlar olanaklar bazen bunlara engel olabiliyor.fakat ben bir bayan olsam ve ileride avukat olmak istesem ve bazi sebeplerden dolayi bu hayalimi gerceklestiremesem puanim yetmese vs gidipte elektrik muh.olmam..bayan ve erkegin ayirt edilmedigi bir suru meslek gruplari var.gider onu tercih ederdim..bazi meslekler erkek isidir.isin dogrusu budur.kimse kimseyi kandirmasin...bayan arkadasimizn sorusuna gelince sizin icin en dogru ve mukemmel olan sey Kamu yu kazanip yolunuza devam etmenizdir..

işini seven biri için hem özelde hemde devlet de iş vardır, özel sektörde şirket kurumsallaştıkça kadının itibarı artmakta şirket küçüldükçe kadın çalışanlara karşı bakış negatif olmaktadır ( benim genel olarak görüşümdür her yer bu şekildedir demiyorum sadece gözlemlerimden yapılan çıkarımdır)
özel sektörde kurumsal şirkette çalışırsanız başarı ile yükselmeniz daha mümkündür.

devlette ise kadın çalışanlara bakış yine benzer olabilir ama devlet sektöründe mecburi saygı esas olduğu için rahatsız olacağınız durumların olması daha azdır,
devlet işinde daha az yorulursunuz, ailenize sevdiklerinize daha çok zaman ayırırsınız
yükselme konusuna gelince birkaç kurum ve sınavla yükselmesi imkanı olan yerler hariç devlette genel olarak siyaset ile yükselirsiniz.

kafam rahat olsun aileme zaman ayırayım derseniz devlet, ben savaşırım, aile konusu da çocuk konusu da ikinci plan derseniz özel sektör..

ben bir bayana devlet işini her vakit daha uygun bulmuşumdur.

açık konuşayım. bana göre bayan için yanlış meslek. devlet şansın varsa zaten oraya girilir ordada yan gelip yatılır herkesin yaptığı gibi. devlet olmazsa özel sektörde bayan elektrik mühendisi istihdamı anca enerjisa gibi kurumsallarda olur. bilgi,tecrübe,atiklik yoksa hemen atarlar en fazla 1 ay. en iyisi zengin bir koca. :)

Şu meslek bayana yanlış ; bu meslek bayana doğru demek bir teknik elemana hiç yakışmayacak yanlış bir tavırdır. Bu konuda yanlış ya da doğrunun ne olduğunu işi yapacak bayanın kişisel kapasitesi ve performansı belirler. Mühendislik hambaliye işi yoğun olan kas gücü gerektiren bir iş değildir . Kafanı kullanma ; bilgiye hükmetme- geliştirme- paylaşma ; bu hususları bir araya getirerek çalıştığı ortamlarında iş güvenliğini tesis etme sanatıdır . Bu noktada bir bayan mühendisinde eğer çalışma ve başarılı olma azmi varsa bence önünde hiç bir engel olamaz.

benım yaşadığım şehirde beledıye otobuslerınde çalışan hanım şoforlerımız var erkekler elıne su dokemıyecek bilgi kapasıtesı var ustelık birkaçi surucu kursunda eğıtmen olarak çalışıyor konuya gelelım hanım muhendis kardeşımız mesleğının alasını yapar hatta hatta şantıyede giyer çizmelerını arazıde bile işini yapar yeterkı kendine öz guvenı olsun

Şu meslek bayana yanlış ; bu meslek bayana doğru demek bir teknik elemana hiç yakışmayacak yanlış bir tavırdır. Bu konuda yanlış ya da doğrunun ne olduğunu işi yapacak bayanın kişisel kapasitesi ve performansı belirler. Mühendislik hambaliye işi yoğun olan kas gücü gerektiren bir iş değildir . Kafanı kullanma ; bilgiye hükmetme- geliştirme- paylaşma ; bu hususları bir araya getirerek çalıştığı ortamlarında iş güvenliğini tesis etme sanatıdır . Bu noktada bir bayan mühendisinde eğer çalışma ve başarılı olma azmi varsa bence önünde hiç bir engel olamaz.

kas gücünden bahsetmiyorum zaten. daha bebekken bile oyuncaklardan ve ilgi alanlarından başlıyor seçimlerimiz. erkek cinsi teknolojiye meraklıdır sürekli olarak. bayanların çok ilgisini çekmediğinden başarı da o oranda düşük oluyor. 15 yıllık meslek hayatımda etrafta EEE dallarında piyasada etkili bayan personel görmedim. dişi cinsi aptaldır demedim söylenenleri çarpıtmayın. bu işlerin sadece teorik bilgi ile olmadığını hepimiz biliyoruz. avatarınızdaki trafo bozulunca arızayı bilgisayar başındanmı çözüyorsunuz? kaç bayan personel o trafo ile uğraşabilir? bir kere elektrik çarpmasının ne olduğunu 1. sınıfta göstermek tecrübe ettirmek gerekir.

kas gücünden bahsetmiyorum zaten. daha bebekken bile oyuncaklardan ve ilgi alanlarından başlıyor seçimlerimiz. erkek cinsi teknolojiye meraklıdır sürekli olarak. bayanların çok ilgisini çekmediğinden başarı da o oranda düşük oluyor. 15 yıllık meslek hayatımda etrafta EEE dallarında piyasada etkili bayan personel görmedim. dişi cinsi aptaldır demedim söylenenleri çarpıtmayın. bu işlerin sadece teorik bilgi ile olmadığını hepimiz biliyoruz. avatarınızdaki trafo bozulunca arızayı bilgisayar başındanmı çözüyorsunuz? kaç bayan personel o trafo ile uğraşabilir? bir kere elektrik çarpmasının ne olduğunu 1. sınıfta göstermek tecrübe ettirmek gerekir.
Trafonun bozulmasından kastınız nedir ona göre konuşalım , rulman mı dağıtacak , yatak mı saracak , conta mı yakacak . Trafo en kötü ihtimal ya overload - short circuit den kesici açtırır, ya bucholz dan hata verir , ya yağ sıcaklığından hata verir , ya contasından yağ kaçırır vs . Bunları yorumlamamak hususunda bir bayan ve bir erkek arasında ne fark olabilir.

erkek mühendis saydığınız herhangi birini tek başına tespit edip yapabilirken, bayan mühendis ki daha arızayı tespit etmek için içini açamazken tek başına da tamir edemiyecektir.
binlerce fark üretebilecek örnek yazabilirim.

Mühendisin işi eline takım alıp arızaya müdahale değildir , kafanızda böyle bir mühendis imajı varsa yanlış düşünüyorsunuz . Mühendis bilgi ve birikimiyle-tecrübesiyle yapılmış ya da yapılacak işlerin iş güvenliği açısından sağlıklı , teknik teorik hesap kitap yönünden doğru olmasını sağlayan kişidir. Siz teknikerle mühendisi karıştırıyorsunuz.

Mühendisin işi eline takım alıp arızaya müdahale değildir , kafanızda böyle bir mühendis imajı varsa yanlış düşünüyorsunuz . Mühendis bilgi ve birikimiyle-tecrübesiyle yapılmış ya da yapılacak işlerin iş güvenliği açısından sağlıklı , teknik teorik hesap kitap yönünden doğru olmasını sağlayan kişidir. Siz teknikerle mühendisi karıştırıyorsunuz.

sizde amerika ile türkiye yi karştırıyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri