bayan elektrik mühendisi

yeni mezun

Üye
sizce bayan bir elektrik mühendisi için en uygun yer devletmi yoksa özel sektörmüdür. Eğer gözlem yapma şansınız olduysa özel sektörün bayana bakış açısı nasıl ? Rahatlıkla ilerleme imkanı varmıdır ?

Siz kendinize güveniyorsanız zorluklarla başa çıkar bilgimle tecrubemle bunları ezerim yenerim diyorsanız özel de olsa devlet te olsa uzay da olsa farketmez. Siz bilginizi altınızda ve üstünüzde çalışan iş arkadaşlarınıza kanıtlayın yeter.

Devlet sektörünü bir erkek olarak bile tavsiye etmem ; 10 senelik devlet geçmişimde lakayt ; tembel ; çapulcu tipli adamlarla boğuşmaktan gına geldi. Verimli çalışma diye zaten bir şey söz konusu değildi . 8 saatlik mesainin 4 saatinde adamları çalıştırabilirsek çok şükür dediğimiz günler oldu. Ama masa başında etliye sütlüye fazla bulaşmadan çalışabileceğiniz bir ortam bulabilirseniz ne ala . Yoksa devletin kokuşmuş personel idare ve çalıştırma sistemiyle ; miadını çokdan doldurmuş teknoloji fakiri sistemleriyle boğuşmak insanın ömründen ömür götürüyor.
İlerleme ve makamda yükselme işine gelince açık konuşayım partiyle ; sendikayla ; cemaatle içli dışlı olmadan onlarla aynı çorbaya kaşık sallamadan liyakat sahibi olup da makama yükselen ben görmedim . Ben yapdığım projelerle başardığım işlerle kendimi işyerinin gözbebeği sanırdım ; bir kalemde beni sildiler. Yani devlette liyakatle makama gelinmez ; gelen varsa da çok nadirdir ; bu konuda yüzde veremem.......

Son düzenleme:
Kesinlikle devlet sektörü diyorum. 15-16 senelik çalışma hayatımın çoğu özelde geçti. İnsan gibi yaşayıp insan gibi çalışma hayatını devlet sektöründe gördüm. Özel sektörde insanın kanını emerler, çalışma saatin belli olmaz hafta tatilin olmaz, yıllık iznin olmaz, akrabanın komşunun cenazesi olur ona bile laf ederler, insan gibi değil uzaktan kumanda edilen bir robot gibi yaşarsın.
Belediye olarak hemen hemen tüm arkadaşlarım büyük bir özveriyle çalışmakta Sn @ÖKSÜZÇOÇUK 'un dediği gibi işini önemsemeyen sorumluluk bilinci olmayan lakayt tembel insanlar yok. Hepsi adam gibi adam işinin hakkını veren insanlar. Ben şahsen belli bir dönem iki farklı müdürlüğün işini yürütmek durumunda kaldım. Mesleğimden de yaptığım işten de gurur duyuyorum. "Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş." sözünü de bazı zihniyetteki insanlara hatırlatmak isterim.

Kesinlikle devlet sektörü diyorum. 15-16 senelik çalışma hayatımın çoğu özelde geçti. İnsan gibi yaşayıp insan gibi çalışma hayatını devlet sektöründe gördüm. Özel sektörde insanın kanını emerler, çalışma saatin belli olmaz hafta tatilin olmaz, yıllık iznin olmaz, akrabanın komşunun cenazesi olur ona bile laf ederler, insan gibi değil uzaktan kumanda edilen bir robot gibi yaşarsın.
Belediye olarak hemen hemen tüm arkadaşlarım büyük bir özveriyle çalışmakta Sn @ÖKSÜZÇOÇUK 'un dediği gibi işini önemsemeyen sorumluluk bilinci olmayan lakayt tembel insanlar yok. Hepsi adam gibi adam işinin hakkını veren insanlar. Ben şahsen belli bir dönem iki farklı müdürlüğün işini yürütmek durumunda kaldım. Mesleğimden de yaptığım işten de gurur duyuyorum. "Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş." sözünü de bazı zihniyetteki insanlara hatırlatmak isterim.
Belki de farklı gezegenlerde yaşıyoruzdur abi :)

Belki de farklı gezegenlerde yaşıyoruzdur abi :)

Farklı gezegenle alakası yok. Gördüğünüz, belkide yaşadığınız herhangi bir olayı "genelleme" hatası yapıyorsunuz. Ben hiç bir konuda hiç bir gruba hiç bir zumreye genelleme yapmam. Yok Beşiktaşlılar şöyle yok samsunlular böyle... bu listenin sonu gelmediği gibi doğru söylemler de değildir. Beş parmağın beş'i bir değildir. Ülkenin şu an geldiği durumda bu cahil zihniyetin payı büyüktür.
Özel sektörün hepside böyledir demiyorum ama çoğu sömürü düzenidir bunu da anti parantez belirtmek isterim. Allah'a çok şükür Devlet sektöründe insan gibi çalışıp, insan gibi yaşıyorum.

Farklı gezegenle alakası yok. Gördüğünüz, belkide yaşadığınız herhangi bir olayı "genelleme" hatası yapıyorsunuz. Ben hiç bir konuda hiç bir gruba hiç bir zumreye genelleme yapmam. Yok Beşiktaşlılar şöyle yok samsunlular böyle... bu listenin sonu gelmediği gibi doğru söylemler de değildir. Beş parmağın beş'i bir değildir. Ülkenin şu an geldiği durumda bu cahil zihniyetin payı büyüktür.
Kimsenin kimseyi cahil diye yaftalamaya hakkı yok ; zaten yıllarca yukarıdaki insanların ismini söylemekten hazetmeyeceğim kısmı ; bu halk cahil ; bu ülkeyi hasso lar hüsso lar değil biz yöneteceğiz ; bu ülkeye ne lazımsa biz getiririz kafasıyla bu halka tepeden bakdı. Bu halka böyle bakanların yeri artık demokrasinin çöplüğü oldu.
Ayrıca devletin işleyiş sisteminin çoğu kısmının benim gibi olduğunu herkes görüyor biliyor ; sizin gördüğünüz lokal kısımdaki cennet bahçesi tarzı iş ortamı devletin kaçta kaçında vardır Allah aşkına....

Cahil kesmin cahil kalmasına neden olan da okumuş kesimdir ona diyecek laf yok ancak cehalet kaçınılmaz bir durum bunu kabullenmelisiniz. Ben askerliğimi doğuda asteğmen olarak yaptım. Koskoca kahvede türkçe bilen sadece 2-3 insan gördüm, 13 yaşında elinde bebesi olan çocuk babalar gördüm, çocuklarının adını bilmeyen babalar gördüm, çocuk çok olsun büyüyünce bana bakar zihniyetiyle 10-15 çocuk yapan babalar gördüm, okul yolu görmemiş bir sürü insan gördüm, daha size bu konuyla ilgili çok şey sayarım. Bu gün bu sıkıntıları yaşamamızın tek nedeni cehalet ve yapılan yanlışların çığ gibi büyüyerek bugüne gelmesidir.

Arkadaşlar lütfen konuyu siyasete girmeden götürürsek konunun akıbeti açısından iyi olacağını düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri