Baskı devre yardım.

Merhaba arkadaşlar,

Hocamız ev ödevi olarak baskı devreyi çizmemizi istedi. Ben çizdim devre doğru fakat plakete aktarımda kafam karıştı.

Şöyle aktardım: Uzun uğraşlar sonucu ilk devrenin baskı devresi bitti... on Twitpic

Bazıları da diyor ki çift kanal olaak çiz içini boya ? Kafam karıştı biraz aydınlatabilir misiniz.

bıraz acemıce olmus cıft cız dıyen arkadasların paletın cızımlerını yapıp tuz ruhuyla fazla ıatenmeyen yerlerın sarısının cıkarılması ıcın demıslerdır

Tahminimce sağ üst köşede 4 diyotla köprü kurmak istemişsin ama her eklemde 2 diyot için çizim yapmalısın!

anladığım kadarı ile şunu demek istemişler; iletim yollarını kalınlaştırmanın en kolay yoludur bu. tek bir hat için iki tane paralel yol çiz bunların içini doldur. bu sayede akım yollarını çizimin bozulmadan kalınlaştırabilirsin.

Sanırım bu 78XX ile basit regüle devresi
yukarıdaki bölüme 78XX regülatör entegresi gelecek sağında ve solundakilerde kondansatörleri olacak birde köprü diod kısmı var ancak yerleştirme planına göre bakırlı kısma devrenin terslenmiş hali çizilmeli

merhabalar bende elektronik okuyorum ve düz lise mezunu olduğum için biraz zorlanıyorum areste baskı devreyi hazırladıktan sonra çıktısını aldım ama plaket üzerinde yapıcağım işlemler üzerinde pek emin olamadım sizce ne yapmalıyım cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden tesekkürler

Çizim doğru fakat siyah çizgileri ne kadar çok yaparsan baskı devren o kadar güzel görünümlü ve o kadar kısa sürede plaketten kalkması gereken yerler kalkar.
Çizgileri kalınlaştır birbirine değdirmeden ve boş olan yerleri karala kalem ile doldur iyice.
çizim doğru.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri