Baskı Devre Sorunu

rigby

Üye
Arkadaşlar cidden deliricem nedir bu ya dün karaköyden bakır plaket aldım(20x20 boyutu) şemada hazır lazer yazıcı ilede kırtasiyede yazdırdım sonra evdeki ütüyle bastım resimdeki gibi yarım çıktı gittim kuru temizlemediki ütüyle bastım yine yarım çıktı hava alsın diyede bekledim baktım soğudu çıkardım yine yarım çıktı nedir bunun sorunu arkadaşlar nolur yardım edin

https://i.kontrolkalemi.com/0/DchioVX.jpg

https://i.kontrolkalemi.com/0/RA4VZRQ.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kuşe kağıda baskı almak daha iyi sonuçlar veriyor. İmkanınız yoksa ütüleme süresini artırıp deneyin birde.

30 dakika boyunca ütüledim ve zaten baskı için kuşe kağıdı kullandım cidden anlamadım bu sorun neden ?

Ütüde bir sıkıntı olabilir , sıcaklığını artırıp deneyiniz. 30 dk çok uzun bir süre

Ama dediğim gibi evdeki ütyle denedim olmadı ilk 15 dk denedim sonra kurutemizlemideki ütüyle denedim onların ütüsü çok kaliteli oluyorlar fakat yine olmadı ?

Kurutemizleme ütüsü yeterli baskıyı oluşturmaz sanırım, normal ütünüzün sıcaklığını sona getirip hareket ettirerek 10 dk ütüleyin olmazsa başka bir laseryazıcıyla kuşe kağıda tekrar çıktı alın aklıma gelenler bunlar

Hmm ben sadece ütüyü tutmuştum bi 3 dk gezdirdim bıraktım sorun bundan kaynaklı olabilir doğru diyorsuz bide bidahakine başka kırtasiyeden çıkartırırım :)

Not: Eğer bu sorunla ilgili başka çözümleri olan varsa lütfen yanıtlasın hem aynı sorunu yaşayan arkadaş varsa onlarda ben de bilgilenirim.

Teşekkürler

Aynı kağıtla denedim 15 dakika üzerinde gezdirerek ütüledim dene olmadı :/ yardım edin lütfen

Cevap vericek arkadaşlar yok mu lütfen yardım edin

Pcb temiz olmalı.
Önce sulu olarak 400-600 no zımpara ile çeşitli yönlerde zımparala.
Sonra deterjan ve bol su ile yıka.
El değdirme kurut.
Kuşe kağıt filan hikayedir.
Etiket kağıdı ya da matbaacıların çıkarıp attığı sticker ( etiket ) kağıtlarının kaygan yüzeyine bas.
Her printer basamaz .
Kolay eriyen bir kağıt olabilir , gözenekleri çok olmamalı , kağıt toner ile birlikte pcb ye yapışır .
Su içerisinde bekletip yumuşayınca çok hafif ovalayarak çıkarabilirsin.
Toner de önemlidir.

Resimler bunları yaptığını az çok gösteriyor , biraz daha titiz davran.
Fakat belki tonerin çok kalitesiz + fazla ovalamışsın gibi gözüküyor.

Ütü çaresizlerin çaresidir.
Yüksek ısı gerekir , 180-220 derece gibi .
Eşit baskı için bir kaç kat kağıt konabilir ya da bez..

Doğrusu laminator kullanmaktır .
Bunun için forum ara .. satırına " laminator " yazıp arayın ve okuyun.
( Bu vesile ile yöneticilere teşekkür ederim.
Eskiden " arama " yazıyordu , millet korkuyordu aramaya.
Düzeltmişler " ara " yazmışlar.)

Transferden başka iyi bir yöntem ararsan " dry film " anahtar kelimen ...

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri