BAR 24 /110 nasıl çalışır?

muzarix

Üye
Arkadaşlar Bar24 nasıl çalışır beton köşklere konulmasının faydası nedir bununla ilgili detaylı bir bilgi verebilir misiniz?

Bar24 'ün Ah seçimini yaparken nasıl bir hesap yapıyoruz? Teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
---Sn. muzarix Kısaca Bar-24: Bir Trafo (220/24 V.), Regüle doğrultmaç ve şarj devresi ile iki adet aküden (2*12 V) oluşan 220 VAC girişli, 24 VDC çıkışlı cihazlardır.. Aküler 6,5 - 7 Ah. tir.
---Beton Köşk, Tr merkezi v.s. yerlerdeki sekonder koruma sistemlerinin beslenmesinde (binada enerji varken sürekli, enerji kesildikten sonrada aküler boşalıncaya kadar.) ve Acil aydınlatma dediğimiz binada elektrik yokken kullanılmak üzere tesis edşlmiş 24 V ampullerin enerji ihtiyacının karşılanmasında kullanılr..
---Seçim konusuna gelince yaşadığım bir sorun üzerine Bir firmanın yetkililerinin bana söylediği bir Bar-24, 2-3 ten fazla üniteyi besleyemez şeklinde idi. Ancak ben uygulamada yüzlerce yerde kullanıyorum ve 1 üniteden tutunda 7 üniteye kadar olan binalar var. Hepsinde tek Bar-24 bağlı ve sorunsuz çalışıyor.
---Bunları o firmanın yetkililerine anlattığımda başta olmaz dediler ancak sonra ürünlerinin kusurunu kabul ettiler. Kendilerinden almış olduğumuz 20 Ad. Bar-24 ü gönderdik içinde iyileştirme yaptılar ama yinede o firmanın rünlerinden memnunum diyemem.

---NOT: Bar-24 Kullandığınız ünitede bulunan kesici motorunun 220 VAC olmasına dikkar edin. 24 VDC olan yerlerde genellikle Bar-24 le ilgili sorunlar yaşanır.

ayı problemi bende yasadım birde ayrıca hüçre girişde fazlardan biri gelmediginde bar 24 düşük gerilimden dolayı arzalanıyor koruyucu bir devresi yok

Merhaba bir iki sorum olacaktı
1.Bar 24 mevcut bulunan gerilim trafosundan mı beslenir.
2.Bar 24 olmadan gerilim trafosundan kök binayı aydınlatamazmıyız.
3.Bar 24 aydınlatma açısından sadece modüler hücre içi aydınlatma için mi gereklidir.
4.Kesicilerin kurulumu için hattın otomatik açması için gereklimidir bu kısmı açıklayabilirmisiniz. Kesici ve ayırıcılar açısından ne gibi görevler alır.

Bilen arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim.

Teşekkürler.

1-Bar-24 Eğer binada dağıtım trafosu varsa oradan besleneceği gibi Dağıtım trafosu olmayan yerlerde iç ihtiyaç için kullanılan ölçü tipi gerilim trafolarındanda beslenebilirler.
2-Gayet tabi aydınlatabilirsin. Binaya enerji girişi olmadığı durumlarda Bar-24 akülü olduğu için ihtiyaç duyabilirsin.
3 ve 4 - Bar-24 denen cihaz. İçinde 110-220 / 24V. trafosu, o trafonun çıkışında Regüle bir şarj devresi ve aküleri olan 220-VAC veya 110-VAC girişli, 24 VDC çıkışlı bir cihazdır.
Yani Evdeki telefon şarj cihazından farkı; Çıkış geriliminin 24 Volt olması ve akülü olmasıdır.
Bu sebepledirki; Bu cihazı uygun güç sınırları içinde ne için istersen kullanabilirsin.
Hücre içinde gelenllikle;
a- Acil aydınlatma için,
b- Koruma kontrol ve ölçü aletlerinin beslemeleri için,
c- Kesici yayı kurma motorları eğer 24 volt ise onlar için KULLANILIRLAR.

1-Bar-24 Eğer binada dağıtım trafosu varsa oradan besleneceği gibi Dağıtım trafosu olmayan yerlerde iç ihtiyaç için kullanılan ölçü tipi gerilim trafolarındanda beslenebilirler.
2-Gayet tabi aydınlatabilirsin. Binaya enerji girişi olmadığı durumlarda Bar-24 akülü olduğu için ihtiyaç duyabilirsin.
3 ve 4 - Bar-24 denen cihaz. İçinde 110-220 / 24V. trafosu, o trafonun çıkışında Regüle bir şarj devresi ve aküleri olan 220-VAC veya 110-VAC girişli, 24 VDC çıkışlı bir cihazdır.
Yani Evdeki telefon şarj cihazından farkı; Çıkış geriliminin 24 Volt olması ve akülü olmasıdır.
Bu sebepledirki; Bu cihazı uygun güç sınırları içinde ne için istersen kullanabilirsin.
Hücre içinde gelenllikle;
a- Acil aydınlatma için,
b- Koruma kontrol ve ölçü aletlerinin beslemeleri için,
c- Kesici yayı kurma motorları eğer 24 volt ise onlar için KULLANILIRLAR.

Merhaba Ertek68 profilinize baktım fakat özel mesaj atamadım. Röle koordinasyonu hakkında yardıma ihtiyacım var. Thytronic na11 marka model röle kullanmaktayız seçici koruma yapmak istiyoruz fakat konu hakkında bilgi sahibi değiliz. Yardımcı olabilirmisiniz?

Merhaba Ertek68 profilinize baktım fakat özel mesaj atamadım. Röle koordinasyonu hakkında yardıma ihtiyacım var. Thytronic na11 marka model röle kullanmaktayız seçici koruma yapmak istiyoruz fakat konu hakkında bilgi sahibi değiliz. Yardımcı olabilirmisiniz?
Merhaba Sn. Elkmh
Aslında uzun uzun yazdım ama Aşağıdaki linkte EMO gayet iyi açıklamış bende geri sildim :))
Takıldığınız nokta olursa yardımcı olmaya çalışırız (Ben veya Bilen Biri).

Ekli dosyalar

• 79a727188f38c61_ek.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 215
Yararlı olabilir.

Ekli dosyalar

• röle koordinasyonu.rar
    3.8 MB · Görüntüleme: 121
  • Electrical-network-protection-guide.pdf
    478.5 KB · Görüntüleme: 67
  • Transformers-Generators-and-Protection-Theory.pdf
    2.2 MB · Görüntüleme: 67
Arkadaşlar kesicimizdeki Bar 24 arızalı değiştirmek istiyorum ancak daha önce hiç yapmadım. Fabrika sürekli çalışıyor bu yüzden Enerjiyi kesmeden yapacağım, dikkat etmem gereken bir durum var mıdır kesiciyi açtırmamak için bağlantı sırası önce AC sonra DC olarak yapılıyor diye biliyorum. Hatalı veya eksik bişey varsa düzeltme ve ekleme yapar mısınız?
Teşekkürler.

Sökerken kısadevre yaptırmayın yeter.An-
cak,sökülü kaldığı sürece,korumasız kal-
dığını bilmenizde yarar var.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular