Banyo şofbeni arıza

danny79

Üye
Salamün aleyküm arkadaşlar banyodaki şofben kapalı olduğu halde 1 deki ışığı zayıf bir şekilde yanıyor sebebi nedir .

Ekli dosyalar

• 1452081231700.jpg
    1452081231700.jpg
    51.3 KB · Görüntüleme: 47
Anahtar arızası mı ? Yada anahtarlar zamanla bozulur mu?

Hayır.Şofbende elektrik var,çalıştırabilirsiniz demektir.

Sorun şöyle başladı binanın sigortası devamlı atıyordu .bende banyonun anahtarlarının buatlarındaki kablolarında yapışmış erimiş olduğunu gördüm .neyse ayırıp düzelttim .fakat buattan 3 lamba 1 priz (kombi çalışıyor) ve şofbene bağlı olduğunu gördüm . Şofbenin devamlı lambası yanması ile ilgisi var mı?

Sorun şöyle başladı binanın sigortası devamlı atıyordu .bende banyonun anahtarlarının buatlarındaki kablolarında yapışmış erimiş olduğunu gördüm .neyse ayırıp düzelttim .fakat buattan 3 lamba 1 priz (kombi çalışıyor) ve şofbene bağlı olduğunu gördüm . Şofbenin devamlı lambası yanması ile ilgisi var mı?
Bu lamba normalde musluk açılmasa bile her kademede sabit yanıyor ; sadece 0 konumunda sönüyor ; ortada bir anormallik var ama hala bir mantığa oturtamadım.

Son düzenleme:

Aynen devamlı yanması ile ilgisi var.Muhtemelen kablo kesiti ya ince yada gevşeklik var.
Isınmadan dolayı eritmiş.Işığın yanması nötr kopması gibi duruyor.

Nötr kopsa şofben çalışır mı .şofben şu an çalışıyor

Avometrem var toprak nört arası kaç olmalı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri