Bahçe sulama tesisati hakkında

Merhaba ustalarim

Bahçe sulama için yaklaşık 10 fiskiyesi olan bir bahçe için hem kuyudan hem şehir sebekesinden gelen bir sistem. 2tonluk depo var pompacilar 2 m3lük 48 mss luk bir pompa önerdi. Saatte 5000m3 su vericek. Burada Pompa ve hidrofor hesabi nasil yapilir kac mss olmasi gerekir? Bu konu hakkinda bana yardımcı olabilecek biri var mi?

Sent from my LG-D855 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Yararlı olabilir.

Ekli dosyalar

• 2.Montaj ve Kullanma Kılavuzu-JET Hidrofor-532ab5f6-6546-42e9-a3c3-d070ad04c160.pdf
    498.1 KB · Görüntüleme: 29
teşekkür ederim.
ben normal bir hidrofor hesabını biliyorum fakat bahçe sulamada bu hesap nasıl yapılıyor bunu sormak istiyorum?

Son düzenleme:
Ölçülü çizim (bağlantı elemenaları dahil) verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Hesaplamasında çok fazla parametre var. Bilgisayarımda notlar vardı. Ancak bulamadım. İşyerindeki bilgisayarımda olabilir. Bende internetten indirmiştim. Bulabilirsem gönderirim.
İyi çalışmalar.

Fıskiyelerin mesafesine göre (atma uzaklığı) çalışma basınç değeri ve debi değeri vardır. O kataloglardan yararlanmanız lazım. Kuyu derinliği, kullandığınız pompanın çeşidi vs. Bunların hepsine dikkat etmek lazım.

Saygılar...

Ölçülü çizim (bağlantı elemenaları dahil) verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Hesaplamasında çok fazla parametre var. Bilgisayarımda notlar vardı. Ancak bulamadım. İşyerindeki bilgisayarımda olabilir. Bende internetten indirmiştim. Bulabilirsem gönderirim.
İyi çalışmalar.
teşekkürler açıkcası durum şöyle iklimlendirme ve soğutma yapan bir firmada çalışıyorum ve yeni mezunum. bize keşfi geldi ama doğru olup olmadığını kontrol etmek istedim çünkü görüyorum ki yanlış seçim yapılmış bir işi alır o keşiften gidersek tabiri caizse suçlu biz oluyoruz. ama elinizde program, pdf vs varsa paylaşırsanız seviniiz.

Fıskiyelerin mesafesine göre (atma uzaklığı) çalışma basınç değeri ve debi değeri vardır. O kataloglardan yararlanmanız lazım. Kuyu derinliği, kullandığınız pompanın çeşidi vs. Bunların hepsine dikkat etmek lazım.

Saygılar...
teşekkür ederim evet kesinlikle bu yüzden araştırmaya devam ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri