bır surucu ıle ıkı motor çalıstırma

yaver18

Üye
arkadaşlar merhaba yenı bır makına revıze edılecek mermer kesme makınası ıkı tane 1.1 kw motoru var bunlar ıkısı aynı anda çalışmayacak yanı benım sorunum ben bır tane surucu ıle ıkı motoru çalıstıracagım.yardımcı olacak arkadaslar varsa çok sevınırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sürücü çıkışına pako şalter veya kontaktör koyar istediğin motoru çalıştırabilirsini
1.1 kw motoru çalıştırmak için sürücü niçin kulanacaksın kontaktör kulanabilirsin.

sürücü çıkışına pako şalter veya kontaktör koyar istediğin motoru çalıştırabilirsini
1.1 kw motoru çalıştırmak için sürücü niçin kulanacaksın kontaktör kulanabilirsin.
ahnur kontaktor kullancam bu motora bır tane harıcı potonsıyometre kullancam hız kontrolu yapacam

Her iki motor aynı güçde ise, ayrı ayrı çalışacaksa, tek sürücü işinizi görür. Çıkışda iki kontaktör ve 1-2 konumlu anahtar kullanın. 1-0-2 kullanırsan operatör- 0 -konumda bıkabilir, arıza ararsınız.
Baş kesme makınasımı yapıyorsunuz.

Bu tür uygulamalar yaptım şu anda çalışıyor tek sıkıntı operatörler seçici şalterin konumunu değiştirmeyi unutuyorlar sürücü motor bağlantısını açık devre görüp kablo kopuk hatası veriyor ama sorun yok tekrar resetleyp konum değiştirdikten sonra makinayı çalıştırıyorlar.kolay gelsin.

EveArkadaşlar merhaba hiz kontrol ile motoru sürecek senaryo şu şekilde
1.ileri butonu basıldı (pucsh buton ) pot ile ayarlanan frekansta motor ileriye dogru gidiyor .
2.ilerdeki sensoru gördü durdu.npn endüktif nc kontaklı sensor
3.geri butonuna basıldı pucsh buton motor hiz kontrole ayarlanan parametre ile max 50 hz de geri dönecek ve gerideki sensoru görünce duracak
3.stop butonu istediğiniz yerde duracak ileri yada geride
Bunu nasıl kontrol ederiz plc olmadan sadece motor sürücüsü ile
Şimdiden teşekkürler

Her iki motor aynı güçde ise, ayrı ayrı çalışacaksa, tek sürücü işinizi görür. Çıkışda iki kontaktör ve 1-2 konumlu anahtar kullanın. 1-0-2 kullanırsan operatör- 0 -konumda bıkabilir, arıza ararsınız.
Baş kesme makınasımı yapıyorsunuz.
hocam yaptım makinayı baş kesme ilk önce anlamamıştım baş kesme nedir dedim makina ileri geri sensörlerle dur kalk birde yavaşlama sensoru koydum

Once, stop start butonu ıle bır yardımcı röle/kontaktör cektrın. BUnun yarımcı NO kontagı uzerınden devreye calışma gerilimi verın. Makınan bır kaç yerıne acil stop, kılıtlı stop butonu koyun.

Once, stop start butonu ıle bır yardımcı röle/kontaktör cektrın. BUnun yarımcı NO kontagı uzerınden devreye calışma gerilimi verın. Makınan bır kaç yerıne acil stop, kılıtlı stop butonu koyun.
hocam hız kontrol cıhazı ıle yaptım oyle ıstedı musterı motor pot ıle kontrol edılıyor oparator kendı ayarlıyor hızını ıkı tane motor var 7.5 kw 1.5 kw yavaslayıp dururyor sonra gerı pozısyonda gıdıp duruyor

Sürücü run konumundayken yüklü-ataletli motorları devreye bağlayıp-çıkarmanızı önermem. Bu işi yaparken kesinlikle sürücünün stop konumunda olsun derim.
Ayrıca 3kw 'den aşağı sürücü bağlamayın. 2.2kw sürücü zaman zaman hata verebilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri