Bölgesel kompanzasyon

eee33

Üye
Trafo binasında kompanzasyonla cosfi 0,9-1 arası ayarlayabiliyoruz fakat fabrikanın bir kısmını besleyen panoda cosfi 0,8 e düşüyor. 500-550kw kadarlık bir tüketim oluyor.Bu panoya da kompanzasyon uyguladığımızda elektrik giderlerinde düşüş olur mu ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Trafo binasında kompanzasyonla cosfi 0,9-1 arası ayarlayabiliyoruz fakat fabrikanın bir kısmını besleyen panoda cosfi 0,8 e düşüyor. 500-550kw kadarlık bir tüketim oluyor.Bu panoya da kompanzasyon uyguladığımızda elektrik giderlerinde düşüş olur mu ?

Aktif olarak bir tüketim tasarrufu olmaz fakat reaktif ceza yemekten kurtulursunuz.Kurulu gücünüz 50 kva üstünde ise kapasitif tüketiminiz aktif tüketimin % 15 ini endüktif tüketiminiz ise aktifin % 20 ini aşarsa dağıtım şirketi reaktif tüketim cezası keser.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri