Aynı tip Arduino görüntü farkı?

Alhn017

Üye
arduino r3 almayı düşünüyorum,elimde buna uygun kod var.internette baktığımda önüme görüntüsü farklı 2 arduino çıkıyor,elimdeki kod bu ikisinede olurmu ve bunların farkları nelerdir?
ArduinoUnoR3.jpg

Fark entegrelerinden kaynaklanmaktadir diye dusunuyorum
Vir tanesi çip şeklinde digerli soket girişli. Soket girisli olanda entegre programlandiktan sonra ayri bir devre uzerine montajlanabilir ve ardunio uno ile baska entegreler programlayabilirsiniz

aydinDr

Dostum mesajında gördüğümüz ürün arduino r3 klondur. Bildiğiniz gibi arduino açık kaynak bir ürün. Tüm şeması yazılımları veriyor. Kendiside satışını yapıyor.

Bu ürün arduino üretimi değil. Ama aynı işi görür. Klon Arduino üzerinde orjinalinde olduğu gibi yine ATmega328 işlemcisi bulunmaktadır. Ancak orjinal üründe DIP model, bu üründe ise SMD model bulunmaktadır.

Dostum mesajında gördüğümüz ürün arduino r3 klondur. Bildiğiniz gibi arduino açık kaynak bir ürün. Tüm şeması yazılımları veriyor. Kendiside satışını yapıyor.

Bu ürün arduino üretimi değil. Ama aynı işi görür. Klon Arduino üzerinde orjinalinde olduğu gibi yine ATmega328 işlemcisi bulunmaktadır. Ancak orjinal üründe DIP model, bu üründe ise SMD model bulunmaktadır.
saolun hocam,bildiğim kadarıyla SMD DIP boyut farkı yazılımda herangi bir sorun oluşturmucağı için klon olmasının bir önemi yok.tekrardan teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,910
Son üye
citythunder

Yeni konular

Geri