Aydınlatma sorunu yardım

telemcii

Üye
Arkadaşlar ofisin içerisinde ki aydınlatmalar tek anahtarlı . Müdür bunların yarısı bir diğer yarısı bir istiyor . Tavan kablo bağlantıları için pek musait değil . Dinmer led armatür için uygun Mudur? Fotoğraf atıyorum . Yardımcı olur musunuz? fotoğrafta görünmüyor. kahverengi kablolar anahtara bağlı.. acaba mavi kabloları kullanarak,komitatör yapabilirmiyim uygun olur mu..

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kG716v.jpg

9gW9Y9.jpg

l3P0Ql.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gördüğüm kadarıyla mavi kablolar boşta bu kabloları kullanarak komütatör yapabilirsin power supply ile çalışan led lambalara dimmer bağlanmaz ama 220 volt la çalışanlara bağlanır mı bilmiyorum daha önce hiç denemedim

Tahmınım, anahtara girdi çıkdı seri baglantı yapılmış, ma vi kablolar nötr baglantı olmalı.Sarı/yeşiller boş olabilir.

Komutatörden fazlasını yapacak imkanın var zaten burda sarı-yeşiller boşta duruyor

Buat ve anahtara diğer kabloyu geçir buattan lambaları tespit edip kağıda çiz yükle,beraber bakalım. Hepsi bu tip led mi? Smps besleme vardır tahminim bir yöntem daha var işe yaraybilir.

Tavana çıkma ımkanın varsa, tavana çıkan kablonun boş olan sarı yeşilini komitatörün ikinci ucu olarak kullanabılır, travanda baglantıyıda iyiye bölersin..

tavan o kadar kötü bir yerde ki.bu kabloları nasıl geçirmişler anlamıyorum..buatı bulmam şart. bir deneyip bakacağım .ona göre yazacağım buraya arkadaşlar

tavan o kadar kötü bir yerde ki.bu kabloları nasıl geçirmişler anlamıyorum..buatı bulmam şart. bir deneyip bakacağım .ona göre yazacağım buraya arkadaşlar

Buat arama zaten kasa buat yapılmış armatür sök ilk baştaki topraklama kablosu bağla 2 hat olarak
Sıkıntı yok kaplama tavan nym kablo ile yapılmıştır ama kaplama altı nya olabilir ama ilk armatörlerden başlar işin kolay

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri