Aydınlatma hattını tesisattan ayırma sorunu?

tahsins

Üye
Selamlar
Evimin aydınlatma hattını şebekeden ayırmak istiyorum(şebekeden bağımsız sadece güneş enerjisinden gelecek 220v ile çalıştırmak istiyorum ışıkları). 2 adet sigorta 2 faz 2 nötr ışıklandırma için ayrılmış sigorta kutusunda.
Lambaların yarısı bir sigortaya diğer yarısı diğer sigortaya bağlı. (Mavi kafalı sigortalar 10amperlik)

Ekteki Resimdeki evin sigorta kutusu. Ama bir gariplik var. Tüm mavi nötr hatları ayırıyorum. Evde hiçbirşey çalışmıyor. Lambaların yarısı sönüyor, Ama lambaların kalan yarısı kesik kesik yanmaya devam ediyor?
Tüm nötr hatları ayrılmışken evde sadece lambalar neden kesik kesik yanar fikri olan varmı?
Saygılar

Ekli dosyalar

• IMG_20170820_081903.jpg
    IMG_20170820_081903.jpg
    318.9 KB · Görüntüleme: 19
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba

İşin ehli uzman bir elektrikci bulun .

Kafandaki projeyi ve elektrikci tavsiyesi ile birleştirerek haraket et , ( ileride çıkacak konumlara da dikkat edin )

1 - Tüm siğortalar nereye bağlı bilin . ) projelendirin bir yerde bulunsun !!!
aydınlatma ile prizler birlikte bağlı olmasın , ( siğorta , buat vs gibi birleşik )
2 - Güneş paneli ile normal enerjinin geçişleri durumu !!!
3 - Tüm siğortalar güçlerine göre mi takılmış !!!
4 - Tüm siğortaları dünya marka firmalarından tak !!! değiştir .
5 - Tek sayaç villa gibi bir yer mi ? olmasa da 40 amper ? 300 mA ( Yangın ) kaçak akım siğortası takılımı ?
6 - ÖNEMLİDİR : Elk çağır yoksa tüm cihazlarını yakacaksın nötr oynamayın !!!
7 - Güneş panelinde de özen gösterin .
8 - Danışın

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın .

Sizin tesisatınız üç fazlı deneme yanılma ile nötrleri ayırırsanız tesisat iki faz arasına kalır cihazlarınız yüksek gerilimden dolayı yanar.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri