ayarlı akım kaynağı

gizem__5

Üye
yaklaşık 1000 A akım geçirecek bir ayarlı akım kaynağı nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yaklaşık 1000 A akım geçirecek bir ayarlı akım kaynağı nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

1000 Amper derseniz çok büyük bir sistem kurmak gerekiyor.

Ben tekrar sorayım bu istediğiniz 1000 mili amper olmasın ? Eğer bu ise ve sorunuzu genişletmek gerekirse 0 - 1000 mA aralığında çalışacak sabit akım kaynağımı yapmak istiyorsunuz? Eğer sorunuz bu şekilde ise yardımcı olmaya çalışırım.

Ancak 1000 amper kontrol etmek istiyorsanız bu biraz zor bir iş. Elle yapıp kullanılacak kolay bir devre değildir.

Kolay gelsin. :)

Yazdığım doğrudur. İlk defa bu kadar büyük bir akımla uğraşacağım için elim ayağıma dolaştı. Bitirme projem nerden nasıl başlayacağımı bilemedim.

Bir bitirme projesi için 1000 A banada çok tuhaf geldi , 1000A çok çok yuksek bir akımdır. Bunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.

yok gerçekten doğru 1000 A :( O yüzden yardım edilebilecek birileri var mı diye merak ettim.

Akım değeri saçma değil ama güç ve ya gerilim belli değil ?
Yani ya ödevi veren ya da alan bu işlerden hiç anlamıyor ..
Başka verilerde gerekir de neyse ..

başka bir konuda bilgi verilmedi benim tahminim sabit bir gerilim verip (düşük gerilim) yüksek akım geçirebilmek. Kullanacağım devreyi tasarlayamıyorum bu yüzden.

Eeee , bize soracağına git ödevi verene sor .
Hem belki çözmeye çalıştığını filan zan eder ?

Eeee , bize soracağına git ödevi verene sor .
Hem belki çözmeye çalıştığını filan zan eder ?

Kusura bakmayın da ilk gelip buraya yazdığımı düşünmeyin sakın. Yazdığım şeye cevap vermek zorunda değilsiniz. Bir fikriniz ya da bilginiz varsa bilgilendirirdiniz zaten yok ki burada ne yapacağımı söylüyorsunuz. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri