avize montaj yardmm

34Tayfun52

Üye
Arkadaslar,abiler merhaba ben yenibir avize aldim ama avizenin her parcasi ayri duylari bile takili deil yardimci olursaniz nasil baglayacagim hakkinda sevinirim.kutudan bunlar cikti duydan iki adet
IMG-20150301-WA0010.jpg
IMG-20150301-WA0009.jpg
IMG-20150301-WA0008.jpg
IMG-20150301-WA0007.jpg
IMG-20150301-WA0006.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1: 1inci resimleri duyları 5 resimdeki tavaya tavanın (düz ve parlak kısmı aşağıya baksın) köşelerdeki plastik kafalı vidaların içinden geçir biri kısa diğeri ondan biraz uzun olsun evin tavanına göre ayarla rahat montaj yapacağın kadar uçlarının aç

2: 2inci resimdeki ince çubuğu huniye benzeyen çanağın içinden geçir huni ağzı yukarı baksın . eğer tavanda asma kançası yoksa ortadaki kançayı vida dübelle tavana monte et ( tavan köpüklü ise uğraşma ) uzun vidalı tijle köpük boyu kadar üst tavanı delip çelik dübelle çak sonra tijin uçuna kanca tak

3: 3üncü resimdeki klemensi 1. işlemki yere monte et odadaki anahtar tekli ise 2 duydan gelen kabloları paralel bağla eğer anahtar ikili ise tavanda 3 tane kablo vardır 2si aynı renk 1 farklı renk farklı renk olan nört(-) aynı renk olanlarda fazdır(+) ayrı ayrı yakmak için 5 resimdeki tavanın gövdesine bağlı toprak kablosunu kes ve uçunu klemensin ortasına tak sonra duylarıdan gelen kabloların 1 uçunu birlerştir ve klemesnin ortasına monte et sonra diğer boştaki uçlarında kenera tak

4: 2. adımki huni gibi olan çanağın içinden geçirdiğmiz borunun içinden 5. resimdeki tava gibi olan kablo çıkar kabloyu sok kança vida gibi sık oraya montaj için uygun olcak şekilde uçlarını aç şimdi orada toprak sembollü olan uç tavandaki tek renkli nört(-) gelecek çekşilde klemensin ortasına bağla diğer uçlarıda klemsin iki uçuna
sonra tavana monte etmeden bir seyyar ile lambaları kontrol et

hey gidi günler eskiden ne avize topladım be....:D

Son düzenleme:
Hocam bide benim anahtar tekli tavandan iki kablo geliyor biri faz digerinden elektrik gelmiyo . Duyları klemensle nasıl paralel bahlayacagim bide seyi anlamadimbenim tavanda kanca var 2.ci resimdeki uzun cubugumu kullanicam bide 2.ci resimdeki seyi o tepsi gibi seye nasil baglayip asacagim

Ben sizin yerinizde olsam avizenin üzerinde gelen kabloları çakartıp 1,5mm2 tek damar çoklu kablo takardım. Bu kablolar ince olduğu için duyda zamanla kırılma, kopma gibi sorunlara sebep veriyor. Komple dağıtıp kabloyu değiştirmekle uğraşırsınız.
Çevremde birçok avizeyi dağıtıp sorunu kabloları değiştirerek çözüyorum. Anahtara bastığımda yanmıyor şikayetiyle geliyor.
Hatta bir öğretmen arkadaşım beni aradı aynı sorundan müzdarip. Bana getirecek komple dağıtıp kabloları değiştireceğim.

hocam o avize sarkıt tipi olduğu için normal 1.5 kablo olmaz şeffat tip 2x1,5 bulacak ki oda zor

Hocam bende floresandan vazgeçemiyorum ya.Bu avizelere felan alışamadım.Nedendir bilinmez =)

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,460
Son üye
erdemakbulut

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri