Autodesk Fusion 360

canerten

Paylaşımcı üye
CNC'lerinizde Autodesk Fusion 360 ile gcode üretip hiç üretim yapmayı denediniz mi? Program baya hafif ve kolay kullanımlı geldi. Tavsiye eder misiniz?

Hiç kullanmadım adını yeni duydum açıkçası. Autocad ile uğraşmadığım için farkında değildim. Solidcam deki gibi imachining uygulamaları var mı

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Hemen hemen her şey dahili bu programda. Hatta bizim post-processsor bile dahili. Üsteiik hafif.
Atıyorum benim hoşuma giden özelliği programın cloud destekli olması. Yani mesela atoltyede iken(bodrum) bütün uçlarımı vs tanımlıyorum. Çalışıyorum. Sonra tekrar üst katta evde gece çizim yapasım tutuyor. Aynı hesabımla girip, aynı dosyayı cloud'dan seçip, aynı tool listemi görüp çizimime devam edebiliyor. Sadece hiç kullananan görmedim. Şu an CNC'im arızalı olduğundan ben de deneyemedim.

Hemen hemen her şey dahili bu programda. Hatta bizim post-processsor bile dahili. Üsteiik hafif.
Atıyorum benim hoşuma giden özelliği programın cloud destekli olması. Yani mesela atoltyede iken(bodrum) bütün uçlarımı vs tanımlıyorum. Çalışıyorum. Sonra tekrar üst katta evde gece çizim yapasım tutuyor. Aynı hesabımla girip, aynı dosyayı cloud'dan seçip, aynı tool listemi görüp çizimime devam edebiliyor. Sadece hiç kullananan görmedim. Şu an CNC'im arızalı olduğundan ben de deneyemedim.

Ve ürettiğiniz herşeyin bilgisine yada ne ürettiğiniz bilgisine herkes ulaşıyor. Cloud sistemi (kendi sisteminiz değil ise) kullanmanızı şiddetle tavsiye ETMEM ! Gönüllü ajanlık yapıp kendi bilgilerinizi paylaşıyorsunuz. :) Birçok yabancı servis sağlayıcısının (wahatsup, bokface, fingstagıram vs.) hizmetlerini Allah rızası için mi yaptıklarını düşünüyorsunuz ?
Kendi insanımız bir bardak su istese yüzde kaçının su vereceği beni çok endişelendirdiği bir dönemde insanlarımızın bilinçsizce bazı servisleri kullanması gerçekte "biz" diye bir terimin olmadığını ispat eder.
Ben mi ? Bakıyorum işime !

@seagate üstad, haklısın. benim face book, twit ter, i cloud, drop box,insta gram gibi hesaplarım yok. hatta dijital ortamdan fotoğrafım yok.
Ama buradaki cloud'da sadece yapacağımız 2-3 ahşap hobi parçasını saklamaktan bahsediyoruz. Ki onlarda çok önemli ve gizli değil. Zaten o kadar hesaplıyorsak hiç işletim sistemi kullanmayalım. Hatta yazılımda kullanmayalım.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri