Autocad 2015 Electrical Datasheet ekleme

ykmlbz

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Autocad 2015 Electrcial( veya eski electrical ) versiyonunda sadece ABB ve Allen Bradley PLC modüllerini bulabiliyorum. Bu kısma nasıl Siemens plc ve diğer plc leri eklemek istiyorum. Allen Bradley ve ABB plc lerinin geldiği menünün fotoğrafı ekteki gibidir. Bu kısma siemens s7300 plc modülünü de eklemek istiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi günler
2014-07-30 18-38-47 Ekran görüntüsü.png
dilerim

hocam 2015 hakkında biraz bilgi verebilirmisin.program kasıyomu , çizim yapmak kolay mı , kütüphaneler anladığım kadarıyla yeterli değil ama yine de fikrini almak istiyorum kütüphaneler hakkında

Merhabalar , daha önce electrical versiyonunu hiç denememiştim ama elektrikçiler için çok kullanışlı ve pratik gözüküyor. Mesela plc den symbol tablosunu çekip electrical'a atınca otomatik çizimini yapıyor veya kurallarına göre güç çizimini yapılırsa tek hat çizimini de otomatik okarak kendi çıkartıyor. Youtuba'da videoları da var.
Kütüphanelerin kullanılması ve istediğin malzemenin eklenmesinin nasıl yapıldığını çözemedim bu durumu çözülürse baya kullanışlı olacak gibime geliyor. ABB ve allen Bradley plc lerin datasheeti var fakan Siemensin ki yok

Gorsellerden cizim dosyalarina bakiyorum ama hangisi 2015 e ait hangisi degil tam olaeak bilmiyorum,yapmis oldugun herhangi bi cizimi jpeg yada pdf uzantili olarak paylasman mumkun mudur hocam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri